X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Już nie tylko przy świątecznym stole

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 18:45
Kilkudniowy wyjazd na narty, wizyta w ośrodku odnowy biologicznej, zażywanie kąpieli słonecznych na egzotycznej plaży. Wbrew pozorom nie są to pomysły na spędzenie zimowych ferii lub zasłużonego urlopu. W naszym kraju przybywa osób, które w taki lub jeszcze bardziej oryginalny sposób decydują się spędzać święta Bożego Narodzenia.
Audio
  • 20.12.14 dr Wojciech Połeć: „Oprócz wyjazdów na narty popularnym kierunkiem jest wciąż Egipt (…)”.
Już nie tylko przy świątecznym stole
Foto: flickr/martin feinthaler

Uroczysta kolacja wigilijna, Pasterka, zacisze domowej atmosfery i rodzinne spotkania. Tradycja, która do niedawna była wręcz obowiązkowa. Spędzanie świąt w sposób odmienny od przyjętego było dla wielu czymś nie do zaakceptowania. Dzisiaj wydaje się, że już tak nie jest. Zamiast suto zastawionego stołu Polacy coraz częściej decydują się na grudniowe wakacje.

– W ostatnich latach wyraźnie widać jakie zmiany zaszły w polskim społeczeństwie w kwestii wykorzystywania i spędzania tego okresu. Jednak rodzinny wymiar Bożego Narodzenia jest ciągle żywy. Widać to chociażby w ofertach, które przedstawiają biura podróży. Podkreśla się w nich, że taka forma świętowania jest idealnym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego czasu z najbliższymi – powiedział na antenie PR24 dr Wojciech Połeć, socjolog z SGGW.

Jak podkreślił Gość PR24 alternatywne formy obchodzenia świątecznych dni wybierają przede wszystkim ludzie młodzi, wywodzący się z ośrodków miejskich, którzy mogą sobie pozwolić na tego typu aktywność.

– Szczególnie wyjazdy zagraniczne nie są już traktowane przez Polaków jako czas poświęcony na odpoczynek, ale głównie jako pewien obowiązek służący do budowania swojej pozycji. Taki wypad ma pokazać, że żyjemy na pewnym poziomie – dodał dr Połeć.

PR24/Damian Bielecki

Zobacz więcej na temat: święta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także