X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci marzą o normalności

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 12:00
Są pokrzywdzeni przez los, wypadki – mają różne stopnie niepełnosprawności, różne choroby. Podopieczni Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” chcą normalności, chcą żyć jak ich rówieśnicy. Często jedyną szansą jest wieloletnia rehabilitacja czy leczenie za granicą.
Audio
  • 21.12.14 Pola Dalba: „W czasie zajęć śpiewamy kolędy, pieczemy ciastka, robimy ozdoby choinkowe i stwarzamy atmosferę normalnych świąt (…)”
Terapeuci z ośrodka Biomicus i ich podopieczni
Terapeuci z ośrodka Biomicus i ich podopieczniFoto: PR24/PJ

Poszkodowanym dzieciom pomaga Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Terapeuci, lekarze, psychologowie społeczni i kliniczni za pośrednictwem rehabilitacji, klasycznych zajęć terapeutycznych, biofeedbacku, artterapii i spotkań integracyjnych próbują przywracać normalność chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

– Moją rolą jest tworzenie m.in. spotkań integracyjnych, które fantastycznie działają na dzieci i są czasem, w którym mogą się one zrelaksować. Zabawa, spotkania i rozmowy są równie ważne jak szkoła, leczenie czy rehabilitacja – powiedziała Pola Dalba, dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Biomicus, psycholog kliniczny.

– Istotne są również klasy integracyjne. Dzięki temu dzieci nie dziwi już fakt, ze kolega jeździ na wózku, a koleżanka wymaga większej opieki – na przykład przy wychodzeniu na spacer – mówiła w PR24 Ewa Michałowska, terapeutka biofeedback.

Gośćmi PR24 byli również Krzysiek Kułakowski oraz Dominik Pasiecznik, podopieczni Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

Więcej informacji o Fundacji i działalności ośrodków rehabilitacji znajduje się na stronie internetowej: www.dzieciom.pl

PR24/ dds

Zobacz więcej na temat: akcja charytatywna dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także