Dzieci marzą o normalności

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 12:00
Są pokrzywdzeni przez los, wypadki – mają różne stopnie niepełnosprawności, różne choroby. Podopieczni Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” chcą normalności, chcą żyć jak ich rówieśnicy. Często jedyną szansą jest wieloletnia rehabilitacja czy leczenie za granicą.
Audio
  • 21.12.14 Pola Dalba: „W czasie zajęć śpiewamy kolędy, pieczemy ciastka, robimy ozdoby choinkowe i stwarzamy atmosferę normalnych świąt (…)”
Terapeuci z ośrodka Biomicus i ich podopieczni
Terapeuci z ośrodka Biomicus i ich podopieczniFoto: PR24/PJ

Poszkodowanym dzieciom pomaga Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Terapeuci, lekarze, psychologowie społeczni i kliniczni za pośrednictwem rehabilitacji, klasycznych zajęć terapeutycznych, biofeedbacku, artterapii i spotkań integracyjnych próbują przywracać normalność chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

– Moją rolą jest tworzenie m.in. spotkań integracyjnych, które fantastycznie działają na dzieci i są czasem, w którym mogą się one zrelaksować. Zabawa, spotkania i rozmowy są równie ważne jak szkoła, leczenie czy rehabilitacja – powiedziała Pola Dalba, dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Biomicus, psycholog kliniczny.

– Istotne są również klasy integracyjne. Dzięki temu dzieci nie dziwi już fakt, ze kolega jeździ na wózku, a koleżanka wymaga większej opieki – na przykład przy wychodzeniu na spacer – mówiła w PR24 Ewa Michałowska, terapeutka biofeedback.

Gośćmi PR24 byli również Krzysiek Kułakowski oraz Dominik Pasiecznik, podopieczni Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

Więcej informacji o Fundacji i działalności ośrodków rehabilitacji znajduje się na stronie internetowej: www.dzieciom.pl

PR24/ dds

Zobacz więcej na temat: akcja charytatywna dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także