X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Singiel – kto to taki?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 09:57
Ludzie rodzą się po to, żeby dzielić swoje życie z drugim człowiekiem - twierdzi Agnieszka Nadstawna, coach i trener inteligencji emocjonalnej. Gość Polskiego Radia 24 przekonuje, że o "singielstwie" decyduje nie wybór, a zwyczajny zbieg okoliczności.
Audio
  • 07.04.15 Agnieszka Nadstawna: Rodzimy się po to, by żyć w parze (…).
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrDroener
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/Droener

W Polsce żyje ok. 5 milionów singli. Już nie samotni – ale single. Już nie starokawalerstwo – ale singielstwo. Już nie staropanieństwo – ale… czy rzeczywiście chodzi o wolność? Kto to taki – „singiel”? Na te i inne pytania odpowiadała w świątecznej audycji Polskiego Radia 24 Agnieszka Nadstawna.

Za singli uznaje się osoby po 30. roku życia, które nie tworzą ani formalnego, ani nieformalnego związku. W Polsce żyje blisko 5 milionów takich osób. Jednak dla większości z nich nie jest to ich wybór. Jej zdaniem, ludzie są singlami, ponieważ nie udało im się odnaleźć odpowiedniej osoby, z którą mogliby wspólnie iść przez życie.

– Nigdy nie spotkałam singla, nawet tego najbardziej zatwardziałego i zadeklarowanego, który nagle spotykając osobę, na widok której serce zaczyna bić szybciej, nadal by się zapierał, że nigdy nie wejdzie w związek – powiedziała gość Polskiego Radia 24.

Życie w pojedynkę to doświadczenie dość trudne i wymagające. Osoby niepozostające w związkach muszą zmagać się nie tylko ze swoją samotnością, ale również wykluczeniem towarzyskim – wskazywała Agnieszka Nadstawna.

– Ludzie, którzy przekroczyli 35. rok życia i nadal żyją w pojedynkę, nadal są postrzegane jako nieporadne życiowo. Są traktowane jako konkurencja dla par będących w związkach – mówiła ekspertka.

Podczas audycji Gość Polskiego Radia 24 przekonywała, że bycie singlem nie musi być stanem trwającym całe życie. Dzięki spotkaniom z coachem lub psychologiem, osoby samotne mogą spojrzeć na swoje życie z innej strony i zmienić swoje nawyki. Zdarza się, że pomoc specjalisty okazuje się skuteczna, a singiel zakłada rodzinę.

Polskie Radio 24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także