Chiny okiem Polki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 15:08
Aleksandra Świstow, podróżniczka, blogerka, laureatka 9. edycji nagród podróżniczych Travelery za najlepszy blog podróżniczy była gościem Polskiego Radia 24. W rozmowie mówiła o pasji podróżowania, miłości do poznawania ludzi, a przede wszystkim niezwykłej kulturze chińskiej.
Audio
  • 07.06.15 Aleksandra Świstow: „Chińczycy są zapatrzeni w kulturze Zachodu (…)”.
Pamiątkowa fotografia mężczyzny z Shenzhenfot.pojechana.pl
Pamiątkowa fotografia mężczyzny z Shenzhen/fot.pojechana.pl

Laowai – tak Chińczycy mówią na obcokrajowców. Laowaiem była właśnie Aleksandra Świstow, która w Państwie Środka spędziła 2,5 roku.

– Chiny w moim życiu to był przypadek – niemal spadły mi z nieba. Zafascynowałam się azjatyckim stylem życia i tym, że im się nie spieszy, że nie pragną wielkiej kariery, że nawet jak są biedni, to są szczęśliwi – powiedziała Aleksandra Świstow.

Podróżniczka postanowiła spisać swoje przygody. W swojej książce "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin" opisuje swoje spotkania z ludźmi, obyczaje i tradycje chińskie oraz… próby Chińczyków zeswatania jej ze swoimi kuzynami, siostrzeńcami i bratankami.

– Ta książka to dziennik zdziwień. Jednak te zdziwienia próbuję rozjaśnić – mówiła pisarka.

Aleksandra Świstow została doceniona nie tylko za swoją książkę, lecz także zdobyła prestiżową nagrodę podróżniczą – Travelery – za swój blog pojechana.pl.

Polskie Radio 24/dds

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak