Jubileuszowy "Przystanek PaT"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 11:01
W tym roku przypada 10–lecie ogólnopolskiego Przystanku PaT, społecznego ruchu wolontariuszy, nauczycieli, samorządowców i policjantów zaangażowanych w działania na rzecz ograniczania przestępczości oraz promowania mody na życie bez uzależnień. O wydarzeniu i znaczeniu akcji mówili w Polskim Radiu 24 Grzegorz Jach i Damian Woroczyński.
Audio
10. edycja Przystanku PaT będzie okazją do spotkania grup młodzieży z całej Polski
10. edycja Przystanku PaT będzie okazją do spotkania grup młodzieży z całej PolskiFoto: http://pat.policja.gov.pl/

PaT to skrót od nazwy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jego celem jest moda na życie bez uzależnień, profilaktyka rówieśnicza, działanie na rzecz młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej, odpowiedzialność za siebie i innych.

- Wszystko zaczęło się dziewięć lat temu, od edukacyjnych spektakli zorganizowanych przez grupę warszawską. Dziś w całej Polsce jest w sumie 90 takich grup. PaT to głos młodzieży w profilaktyce. W tym programie młodzi ludzie promują postawy, które są dobre i godne naśladowania. Młodzi ludzie stale potrzebują autorytetów i wartości. Tego powinni uczyć się od dorosłych – powiedział inspektor Grzegorz Jach KG Policji pomysłodawca i autor Przystanku PaT.

Sierżant Damian Wroczyński, rzecznik prasowy przystanku PaT dodał, że w dzisiejszych czasach młodzież jest otwarta i gotowa do działania na rzecz innych osób.

- Młodzi ludzie chętnie pomagają rówieśnikom w potrzebie. Bardzo często zdarza się, że młodzież nie rozmawia o swoich problemach z dorosłymi – wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Działania jubileuszowe projektu PaT odbędą się w dniach 23–24 czerwca 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wydarzeniu ma wziąć udział ok. 11 tys. osób.

Polskie Radio 24/op

Zobacz więcej na temat: uzależnienia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także