X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bój o alimenty wciąż trwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 18:45
Od 1 lipca dłużnicy alimentacyjni trafiają do wszystkich rejestrów dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej. Jednak zdaniem środowisk walczących o skuteczniejszą ściągalność alimentów rozwiązanie obejmie tylko niewielką część dłużników.
Audio
  • 03.07.15 Agnieszka Wilewska: „Osoby walczące o alimenty będą musiały przechodzić bardzo skomplikowane procedury (…)”.
W Polsce ponad milion dzieci nie otrzymuje zasądzonych alimentów.
W Polsce ponad milion dzieci nie otrzymuje zasądzonych alimentów.Foto: Foto: flickr/bruckerrlb

Agnieszka Wilewska ze Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla naszych dzieci” wyjaśniła w Polskim Radiu 24, dlaczego przeniesienie dłużników alimentacyjnych do rejestrów BIG zamiast ułatwić, utrudni odzyskiwanie alimentów.

– W Polsce ponad milion dzieci nie otrzymuje zasądzonych alimentów. Z tej liczby tylko jedna trzecia otrzymuje świadczenia z funduszu alimentacyjnego i jedynie ci dłużnicy mają być wpisywani do rejestrów BIG. Natomiast osoby nie otrzymujące świadczeń, a walczące o alimenty, będą musiały przechodzić bardzo skomplikowane procedury w czterech biurach BIG – tłumaczyła gość Polskiego Radia 24.

– Sami jesteśmy zmuszeni wpisywać dłużników alimentacyjnych do rejestrów i nie są to łatwe czynności, a także trzeba za nie zapłacić. Tylko przez dwa miesiące można do BIGInfo Monitor wpisywać dłużników za opłatą w wysokości jeden złoty, a zwykle jest to 69 złotych. Do tego utrzymanie dłużnika w bazie to miesięczny koszt 125 złotych – dodała Katarzyna Tatar ze Stowarzyszenia „Dla naszych dzieci”.

Więcej o trudnościach ze ściągalnością alimentów i problemach wynikających z nowej regulacji odnośnie wpisywania dłużników do rejestrów w całości rozmowy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Poprawy Spraw Alimentacyjnych „Dla naszych dzieci”.         

Polskie Radio 24/gm

Zobacz więcej na temat: alimenty dla rodziców
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także