X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd chce opanować chaos urbanistyczny

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 14:55
Rada Ministrów pracuje nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zmiany zakładają znaczne ograniczenia dotyczące wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Audio
  • 21.07.15 Grzegorz Buczek: „W Polsce panuje chaos przestrzenny i zmiany legislacyjne zmierzają do przywrócenia ładu (…)”.
Nadmierne zacieśnienie bloków i budynków i agresywne reklamy niszczą krajobrazy polskich miast.
Nadmierne zacieśnienie bloków i budynków i agresywne reklamy niszczą krajobrazy polskich miast.Foto: flickr/radekkolakowski

Zgodnie z rządową nowelą inwestor, którego działka nie graniczy bezpośrednio z inną już zabudowaną, nie otrzyma zgody na budowę.

Grzegorz Buczek z Towarzystwa Urbanistów Polskich przyznał w Polskim Radiu 24, że próby opanowania chaosu urbanistycznego w Polsce podejmowano już wcześniej.

– Najkrótsza diagnoza i recepta w sprawie zabudowy zostały przyjęte w roku 2011. W dokumencie zapisane są cele strategiczne Polski dla zagospodarowania przestrzennego. Jednym z nich jest przywrócenie i utrwalenie ładu przestrzennego. Wątpię, żeby udało się to osiągnąć – ocenił wiceprezes Towarzystwa.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że niełatwo jest znaleźć przyczyny takiego chaosu urbanistycznego w Polsce. Jego zdaniem problemy zaczęły się po roku 1989.

– Kiedy w roku 1990 wprowadzono ustawę, dzięki której odrodziła się polska samorządność, to gminy otrzymały tzw. zadania własne. Jednym z nich był ład przestrzenny, ale nie było to do końca zrozumiane. Z tego względu miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego pokrywają tylko 30 proc. gmin – wyjaśniał ekspert.      

Polskie Radio 24/gm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także