Przedszkole z „Lolkiem”

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 14:42
Stowarzyszenie absolwentów programu stypendialnego Dzieło Nowego Tysiąclecia otworzyło na warszawskim Mokotowie punkt przedszkolny „Lolek”. Dyrektor placówki, Beata Tkaczyk-Ozimek, mówiła w Polskim Radiu 24 o działalności przedszkola, a także celach przyświecających jego twórcom. 
Audio
  • 02.09.15 Beata Tkaczyk-Ozimek: „Lolek to nikt inny niż nasz patron, św. Jan Paweł II”.
Portret św. Jana Pawła II
Portret św. Jana Pawła IIFoto: Wikipedia.com/Zbigniew Kotyłło

Przedszkole „Lolek” ma być miejscem, w którym najmłodsi będą wychowywani w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Jak tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Beata Tkaczyk-Ozimek, nazwa placówki nie jest związana z jedną z najpopularniejszych bajkowych postaci w kraju, ale właśnie z papieżem-Polakiem.

– „Lolek” to nikt inny niż nasz patron, św. Jan Paweł II. Na papieża tak mówiła jego mama, gdy był on dzieckiem – wyjaśniał gość Polskiego Radia 24. Beata Tkaczyk-Ozimek dodała, że celem kadry puntu przedszkolnego jest przekazywanie najmłodszym wartości, które wyznawał Jan Paweł II.

– Chcemy uczyć dzieci podchodzenia z miłością i szacunkiem do drugiego człowieka, a także dzielenia się dobrem. Poprzez zabawę staramy się „zaszczepić” przedszkolakom idee promowane przez Jana Pawła II – podkreślała dyrektor punktu przedszkolnego „Lolek”.

Celem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia jest upamiętnienie pontyfikatu Jana Pawła II poprzez promowanie nauczania papieża-Polaka i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w obszarze edukacji i kultury. Organizacja od 13 lat prowadzi m.in. program stypendialny, który ma wyrównywać szanse edukacyjne młodzieży pochodzącej z małych miejscowości.

Więcej w całej rozmowie z Beatą Tkaczyk-Ozimek.

Polskie Radio 24/mp/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także