Dzień bez Przemocy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 17:02
– Z przemocą mamy do czynienia na co dzień. W bardzo wielu wymiarach – podkreślał Luis Alarcon Arias. Prezes Stowarzyszenia „Niebieska Linia” mówił w Polskim Radiu 24 o tym, w jakim stopniu przemoc w rodzinie dotyka polskie społeczeństwo.
Audio
  • 2.10.15 Luis Alarcon Arias: „Problemem jest przemoc psychiczna”
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy obchodzony jest w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, propagatora pacyfizmu.
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy obchodzony jest w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, propagatora pacyfizmu.Foto: flickr/mishovski

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, poziom przemocy w rodzinie jest podobny w większości krajów Europy. – W co piątej polskiej rodzinie mamy do czynienia ze znaczącymi aktami przemocy. To bardzo dużo. Podobne statystyki notuje się w Belgii, Włoszech czy Hiszpanii – wyjaśniał Luis Alarcon Arias.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” obsługuje rocznie czternaście tysięcy telefonów, które wymagają interwencji – zauważył ekspert. Rozmówca Polskiego Radia 24 wskazywał, że – wbrew pozorom – często nie chodzi o przemoc fizyczną. – Problemem jest przemoc psychiczna, która jest w niewielkim stopniu sankcjonowana. Dodatkowo, bardzo trudną ją zdiagnozować – zauważył ekspert.

Dnia 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

Polskie Radio 24/mp/wj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także