X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stop przemocy wobec kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:20
Przemoc w rodzinie jest w Polsce problemem. – Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej przestępstw z tym związanych – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Chęć z Fundacji Pozytywnych Zmian. 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
Audio
  • 25.11.15 Anna Chęć: „Zastanawiamy się czy to problem narasta, czy też ludzie są coraz bardziej świadomi”.
Około miliona Polek rocznie doświadcza przemocy
Około miliona Polek rocznie doświadcza przemocy Foto: flickr/European Parliament

W 2014 roku zgłoszono ponad 100 tysięcy przypadków przemocy domowej – wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Duża część z nich dotyczy kobiet. Według danych naukowych, w Polsce co roku 800 tysięcy do miliona kobiet doświadcza przemocy.

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Anna Chęć, większa liczba zgłaszanych przestępstw nie musi jednak świadczyć o eskalacji przemocy. – Zastanawiamy się czy to problem narasta, czy też ludzie są coraz bardziej świadomi swoich praw – wskazywała.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Fundacja Pozytywnych Zmian przygotowała raport „Art. 207 k.k. – znęcanie się nad osobą najbliższą – monitoring śląskich sądów”, o którym więcej w audycji. Pełny raport dostępny jest tutaj.

Gościem Polskiego Radia 24 była także Marzena Kocurek z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Polskie Radio 24/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także