Stop przemocy wobec kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 18:20
Przemoc w rodzinie jest w Polsce problemem. – Z roku na rok odnotowuje się coraz więcej przestępstw z tym związanych – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Chęć z Fundacji Pozytywnych Zmian. 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.
Audio
  • 25.11.15 Anna Chęć: „Zastanawiamy się czy to problem narasta, czy też ludzie są coraz bardziej świadomi”.
Około miliona Polek rocznie doświadcza przemocy
Około miliona Polek rocznie doświadcza przemocy Foto: flickr/European Parliament

W 2014 roku zgłoszono ponad 100 tysięcy przypadków przemocy domowej – wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Duża część z nich dotyczy kobiet. Według danych naukowych, w Polsce co roku 800 tysięcy do miliona kobiet doświadcza przemocy.

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Anna Chęć, większa liczba zgłaszanych przestępstw nie musi jednak świadczyć o eskalacji przemocy. – Zastanawiamy się czy to problem narasta, czy też ludzie są coraz bardziej świadomi swoich praw – wskazywała.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Fundacja Pozytywnych Zmian przygotowała raport „Art. 207 k.k. – znęcanie się nad osobą najbliższą – monitoring śląskich sądów”, o którym więcej w audycji. Pełny raport dostępny jest tutaj.

Gościem Polskiego Radia 24 była także Marzena Kocurek z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Polskie Radio 24/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także