Karotki: dziewczyny-programistki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 15:20
Gośćmi audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu były: Kamila Sidor, Dorota Cymkiewicz i Amanda Waliszewska, czyli Geek Girls Carrots. To społeczność dziewczyn, zwanych karotkami, które zajmują się nowymi technologiami i mają zdrowe podejście do IT.
Audio
  • 06.12.15 Kamila Sidor: „Dziewczynki w przyszłości mogą marzyć nie tylko o tym, żeby zostać modelkami i piosenkarkami, ale i programistkami oraz start-upkami (…)”.
Foto: www.facebook.comgeekgirlscarrots
Foto: www.facebook.com/geekgirlscarrots

W pracy w Geek Girls Carrots Kamilę Sidor, założycielkę organizacji, wspiera mnóstwo utalentowanych kobiet m.in.: Amanda Waliszewska – Social Media Manager oraz Dorota Cymkiewicz – Organizatorka Warsztatów Programistycznych w Języku SQL. Znalazły się one w społeczności, jak same mówią, nieprzypadkowo.


– Nasza misja skonstruowana jest tak, że przyciągamy dziewczyny do IT trzema magnesami. Po pierwsze, organizujemy spotkania, podczas których można się wymieniać doświadczeniami. Po drugie, prowadzimy warsztaty programowania na poziomie podstawowym. Po trzecie, pokazujemy wzorce dziewczyn, które osiągnęły sukces w branży i teraz mogą inspirować inne osoby – powiedziała w Polskim Radiu 24 Kamila Sidor.


Kamila Sidor w 2014 r. została wybrana do grupy 25 młodych liderów przez magazyn Godła Promocyjnego Teraz Polska. Została tez finalistką Konkursu Bizneswoman Roku 2013 i 2014 organizowanego przez Sukces Pisany Szminką. Kamila znalazła się też na liście New Europe 100 – liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobyła także tytuł KObiety Sukcesu 2015  z regionu Mazowsza w plebiscycie portalu kobietysukcesu.eu.


Audycję prowadziła Maja Kluczyńska.


Polskie Radio 24/dds

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także