Pacjenci przyznali Anioły Medycyny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:14
W Polskim Radiu 24 Edyta Hofman i Adam Górczyński rozmawiali o przyznawanym przez pacjentów wyróżnieniu dla lekarzy i farmaceutów „Anioły Medycyny, Anioły Farmacji”. Gala rozdania nagród odbyła się w przeddzień Światowego Dnia Chorego.
Audio
  • 11.02.16 Adam Górczyński: „Choroba to dreptanie po linie i powinien się pojawić ktoś, kto nas przez nią przeprowadzi (…)”.
Anioły Medycyny są jedyną nagrodą w Polsce, która ma charakter społeczny, jest to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez pacjentówfot.fundacja-anioly.org
"Anioły Medycyny" są jedyną nagrodą w Polsce, która ma charakter społeczny, jest to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana przez pacjentów/fot.fundacja-anioly.org/

Przyznawana nagroda jest jedyną w Polsce, która ma charakter społeczny. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez pacjentów dla środowisk lekarskich i farmaceutycznych. Ideę konkursu „Anioły Medycyny, Anioły Farmacji” wyjaśnił jego organizator Adam Górczyński.

– Choroba to dreptanie po linie i powinien się pojawić ktoś, kto nas przez nią przeprowadzi. Tym kimś jest farmaceuta i lekarz. Potrzebujemy opiekunów, którzy w sposób bezpieczny i akceptowalny dla nas przeprowadzi nas do zdrowia – powiedział gość Polskiego Radia 24.    

Jedną z laureatek tegorocznego konkursu była Edyta Hofman.

– Trzeba mieć szczęście do ludzi i chyba takie właśnie posiadam, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Gdyby nie pacjenci, to otrzymanie tej nagrody nie byłoby możliwe. Pracując przez lata w małej aptece doskonale poznałam swoich pacjentów – mówiła farmaceutka.

Więcej o relacjach pacjentów i lekarzy oraz farmaceutów w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/gm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także