X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Restauracje pomogą potrzebującym?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 11:02
Studenci Szkoły Głównej Handlowej w ramach projektu „FEED Them Up” nakłaniają stołecznych restauratorów do przekazywania nadmiaru żywności na cele charytatywne. O akcji w Polskim Radiu 24 mówili Joanna Bogdanowicz i Marcin Pietrowski, pomysłodawcy inicjatywy.
Audio
  • 05.03.16 Joanna Bogdanowicz: „Nakłaniamy restauracje do oddawania organizacjom charytatywnym żywności, która i tak zostałaby zmarnowana”.
Organizatorzy akcji Feed Them Up - Marcin Pietrowski i Joanna Bogdanowiczfot.facebookFEED Them UP
Organizatorzy akcji "Feed Them Up" - Marcin Pietrowski i Joanna Bogdanowicz/fot.facebook/FEED Them UP

Jak podkreślała na naszej antenie Joanna Bogdanowicz, idea akcji „FEED Them Up” jest niezwykle prosta. – Nakłaniamy restauracje do oddawania organizacjom charytatywnym żywności, która i tak zostałaby zmarnowana – wskazywała. – Chodzi zarówno o gotowe posiłki, jak i nieprzetworzone artykuły, takie jak np. kasza – dodawała pomysłodawczyni projektu.

– Na razie działamy w Warszawie, ale w przyszłości planujemy rozszerzyć naszą działalność nie tylko na całą Polską, ale także kraje europejskie – mówił z kolei w Polskim Radiu 24 Marcin Pietrowski. – Już odezwał się do nas restaurator z Gdańska – zdradził na naszej antenie.

Marcin Pietrowski w Polskim Radiu 24 przypominał również, że od 2013 roku za darowiznę żywności nie płaci się VAT-u i restauratorzy nie muszą obawiać się nałożenia dodatkowego podatku w związku z przekazywaniem jedzenia.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także