Seniorzy w akcji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 09:32
Czasy, w których mówiło się, że emeryt to osoba, która lubi spędzać czas przed telewizorem, już minęły. Starsze osoby po zakończeniu pracy zawodowej chcą pozostać aktywnymi zarówno fizycznie, jak i społecznie. Dla takich osób powstała inicjatywa „Seniorzy w akcji”, o której w Polskim Radiu 24 mówiły Katarzyna Łęgnowska i Krystyna Pałyga.
Audio
  • 06.03.16 Katarzyna Łęgnowska: „Kiedy międzypokoleniowa brygada spotyka się na warsztatach ludzie odkrywają, że mają wspólne doświadczenia i pasje”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: seniorzywakcji.pl

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zachęca osoby starsze do społecznej aktywności, rozwijania pomysłów i działania. Jak mówiła w Polskim Radiu 24 organizatorka Katarzyna Łęgnowska konkurs skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia oraz do par międzypokoleniowych.

- Udział w konkursie mogą wziąć osoby seniorzy oraz osoby, które mają pomysł na społeczny projekt, którzy chcą pracować nad jego rozwojem i go realizować. Te pomysły bardzo często wynikają z pasji i potrzeb, które są ważne w danej społeczności – podkreśliła Katarzyna Łęgnowska, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę".

- Zależy nam na wspieraniu takich pomysłów przede wszystkim przez dotację – dodaje. Uczestnicy będą mieli okazję dopracować pomysły zgłoszone do konkursu i zdobyć wsparcie finansowe w wysokości od 6 do 12 tys. Poza tym pomagamy osobom, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem i zdobywać nowe umiejętności – wspomniała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Seniorka i liderka projektu „Pozytywnie zakręcone” Krystyna Pałyga przyznała, że każda aktywność społeczna i fizyczna jest potrzebna na emeryturze.

- Z miłości do tańca oraz śpiewu zdecydowałam się na udział w projekcie „Pozytywnie zakręcone”. Muszę również przyznać, że pomysł ten wziął się również ze strachu przed emeryturą. W tym projekcie uczestniczą dwie grupy, które mimo różnic wiele łączy – podsumowała seniorka.

Polskie Radio 24/op/lui

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także