Tata nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 16:00
W Polskim Radiu 24 gościł Michał Będźmirowski, autor książki „Jak być fajnym tatą”, a także twórca projektu „Modny Tata”. Tematem rozmowy było m.in. współczesne rozumienie ojcostwa, a także sposób na po prostu bycie „fajnym tatą”.
Audio
  • 28.03.16 Michał Będźmirowski: „Ciągle funkcjonuje deficyt wiedzy w kwestii męskiego podejścia do ojcostwa (…)”.
Coraz modniejsze staje się świadome ojcostwo, a czas spędzony z dzieckiem zaczyna być postrzegany jako jedna z bardziej wartościowych rzeczy w życiufot.flickrmichael bradley
Coraz modniejsze staje się świadome ojcostwo, a czas spędzony z dzieckiem zaczyna być postrzegany jako jedna z bardziej wartościowych rzeczy w życiu/fot.flickr/michael bradley

W XXI wieku często okazuje się, że ojcowie nie znają swoich dzieci, ich pasji i zainteresowań. Jednak coraz modniejsze staje się świadome ojcostwo, a czas spędzony z dzieckiem zaczyna być postrzegany jako jedna z bardziej wartościowych rzeczy w życiu.

– W mediach i książkach ciągle funkcjonuje deficyt wiedzy w kwestii męskiego podejścia do ojcostwa. Spróbowałem zatem sam odpowiedzieć sobie napytania, które zadawałem. Okazało się, że nie byłem w nich odosobniony. Po stworzeniu projektu „Modny Tata” zaczęły spływać do mnie pytania, jak przygotować się do roli fajnego taty – mówił o początkach swojej pracy Michał Będźmirowski.

– Bardzo ważne jest, abyśmy jako ojcowie nie skupili swojej uwagi tylko na pracy i dziecku, ale też wygospodarować czas dla siebie. Jak będzie szczęśliwy ojciec, to także mama i cała rodzina – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej o współczesnym tacierzyństwie w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/gm

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także