Karolina Bednarz o życiu w Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 22:14
Kraj uchodzący za jeden z najbardziej niedostępnych na świecie, rządzony twardą ręką przez bezwzględnego dyktatora. Korea Północna. W Polskim Radiu 24 o swoim dwumiesięcznym pobycie w państwie Kim Dzong Una mówiła Karolina Bednarz, podróżniczka.
Audio
  • 22.04.16 Karolina Bednarz: „Byłam jedną z niewielu osób z zagranicy, które mogły w dość swobodnie poruszać się po Pjongjangu”.
Karolina Bednarz
Karolina BednarzFoto: PR24/MR

Turyści w Korei Północnej nie mają łatwo. – Nie mogą nigdzie chodzić sami, są pilnowani przez tzw. „opiekunów”. Wozi się ich wszędzie autokarami, nie mogą, ot tak, wyjść z hotelu na spacer – relacjonowała w Polskim Radiu 24 Karolina Bednarz.

Jednak polska podróżniczka nie musiała wszędzie poruszać się z asystą Koreańczyków. – W Korei Północnej odbywałam staż w polskiej ambasadzie. Dzięki temu po Pjongjangu kraju mogłam poruszać się sama – mówiła Karolina Bednarz. – Byłam jedną z niewielu osób z zagranicy, które mogły sobie na coś takiego pozwolić – podkreślała.  

A jaka jest sama Korea Północna? Jak wygląda życie codzienne obywateli tego kraju? Dlaczego tamtejszy ryż smakuje jak nigdzie indziej? O tym w całej rozmowie z Karoliną Bednarz

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także