Psychoterapia tańcem

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 22:05
Międzynarodowy Dzień Tańca, którego obchodzimy 29 kwietnia, to okazja do zadania pytania, jak taniec pomaga w rozwoju osobowości. O wpływie tańca na przetrwanie trudności życiowych i dojście do równowagi wewnętrznej mówiły w Polskim Radiu 24 Daria Rembiszewska, psychoterapeuta i Katarzyna Dańska z Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem IBA.
Audio
  • 28.04.16 Daria Rembiszewska: „Psychoterapia tańcem próbuje sprawić, by pacjent oddał ciałem emocje, które w nim zalegają (…)”.
W procesie psychoterapii tańcem i ruchem wykorzystywane jest połączenie pomiędzy przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresjąfot.Jordi Boixareu
W procesie psychoterapii tańcem i ruchem wykorzystywane jest połączenie pomiędzy przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresją/fot.Jordi Boixareu

Psychoterapia tańcem może pomóc osobom otworzyć się. Jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia. Stosowana w jest przypadkach schizofrenii, depresji, nerwicy i życiowych kryzysów.

– W pracy indywidualnej nie używam muzyki. W 80-90 proc. komunikacja międzyludzka to jest bowiem to, co się dzieje poza słowami. Jądrem komunikacji jest postawa ciała, tembr głosu. Psychoterapeuci nawiązują właśnie ten kontakt pozawerbalny. Celem psychoterapii tańcem i ruchem jest długotrwała zmiana jakości życia – mówiła Katarzyna Dańska.

– Psychoterapia tańcem próbuje sprawić, by pacjent oddał ciałem emocje, które w nim zalegają – dodała Daria Rembiszewska.

Audycję prowadziła Agnieszka Furtak-Bilnik.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także