X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psychoterapia tańcem

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 22:05
Międzynarodowy Dzień Tańca, którego obchodzimy 29 kwietnia, to okazja do zadania pytania, jak taniec pomaga w rozwoju osobowości. O wpływie tańca na przetrwanie trudności życiowych i dojście do równowagi wewnętrznej mówiły w Polskim Radiu 24 Daria Rembiszewska, psychoterapeuta i Katarzyna Dańska z Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem IBA.
Audio
  • 28.04.16 Daria Rembiszewska: „Psychoterapia tańcem próbuje sprawić, by pacjent oddał ciałem emocje, które w nim zalegają (…)”.
W procesie psychoterapii tańcem i ruchem wykorzystywane jest połączenie pomiędzy przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresjąfot.Jordi Boixareu
W procesie psychoterapii tańcem i ruchem wykorzystywane jest połączenie pomiędzy przeżyciami wewnętrznymi i ich ruchową ekspresją/fot.Jordi Boixareu

Psychoterapia tańcem może pomóc osobom otworzyć się. Jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia. Stosowana w jest przypadkach schizofrenii, depresji, nerwicy i życiowych kryzysów.

– W pracy indywidualnej nie używam muzyki. W 80-90 proc. komunikacja międzyludzka to jest bowiem to, co się dzieje poza słowami. Jądrem komunikacji jest postawa ciała, tembr głosu. Psychoterapeuci nawiązują właśnie ten kontakt pozawerbalny. Celem psychoterapii tańcem i ruchem jest długotrwała zmiana jakości życia – mówiła Katarzyna Dańska.

– Psychoterapia tańcem próbuje sprawić, by pacjent oddał ciałem emocje, które w nim zalegają – dodała Daria Rembiszewska.

Audycję prowadziła Agnieszka Furtak-Bilnik.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także