X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwolnieni z teorii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 11:18
Druga edycja olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z teorii” zakończona. O programie mówili w Polskim Radiu 24 przedstawiciele organizatora: Rafał Flis i Jagoda Pisarska oraz jego uczestnicy: Marcin Pietrowski i Jacek Bogacki.
Audio
  • 02.05.16 Jagoda Pisarska: „Zwolnieni z teorii” to olimpiada zespołowa i praktyczna. Chodzi o to, by zespół znalazł inteligentne rozwiązanie jakiegoś problemu społecznego (…)”.
Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznejfot.facebook.comzwolnienizteorii
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej/fot.facebook.com/zwolnienizteorii

Program skierowany jest do licealistów i studentów, którzy podjęli się realizacji własnych lokalnych projektów społecznych.

– To olimpiada zespołowa i praktyczna. Chodzi o to, by zespół znalazł inteligentne rozwiązanie jakiegoś problemu społecznego – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Jagoda Pisarska.

– Nacisk na pracę zespołową wynika z tego, że tak właśnie jest w życiu. Otóż na przykład firma trzyosobowa ma większe szanse sukcesu niż firma, którą założyła jedna osoba. Wielkie firmy powstają jako side-projects – małe projekty, które na początku nie wydają się obiecujące, ale rozwiązują ważne, dobrze zdiagnozowany projekt społeczny – dodał Rafał Flis.

Marcin Pietrowski jest jednym z laureatów programu. Pomysł jego zespołu to projekt „Feed Them UP”. Podobnie Jacek Bogacki, który wraz z grupą wdrożył projekt „Serce Twojego Samochodu”.

– Naszym problemem było marnowanie żywności w skali ogólnopolskiej. Projekt był realizowany na terenie Warszawy.  Naszym celem było połączenie lokali gastronomicznych z organizacją pożytku publicznego, która w świetle polskiego prawa może od 2013 otrzymywać darowizny żywnościowe zwolnione z podatku VAT – mówił Marcin Pietrowski.

– We czwórkę zajęliśmy się problemem apteczki w samochodzie. Chcieliśmy uświadomić kierowców, że apteczka, mimo że nie jest obowiązkowa, jest bardzo potrzebna i może uratować w wielu sytuacjach życie osoby poszkodowanej. Uczyliśmy również użytkowników ruchu drogowego, jak odpowiednio udzielić pierwszej pomocy – powiedział Jacek Bogacki.

W tym roku w ramach programu „Zwolnieni z teorii” zrealizowano 500 inicjatyw. W sumie w programie wzięło udział 11 tys. młodych ludzi. W olimpiadzie nagrodzono 19 projektów w 21 kategoriach.

Z gośćmi Polskiego Radia 24 rozmawiał Grzegorz Frątczak.

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także