X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja „Wieś z sercem”

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 20:10
Fundacja „Ratujmy Życie” prowadzi akcję „Wieś z sercem”. Celem inicjatywy jest promowanie dostępu do pierwszej pomocy, m.in. do defibrylatorów, na obszarach wiejskich. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Michał Okuniewski i Karol Piekutowski z fundacji „Ratujmy Życie” oraz Marek Teper, inicjator akcji „Wieś z sercem”.
Audio
  • 13.06.16 Michał Okuniewski i Karol Piekutowski z fundacji „Ratujmy Życie” oraz Marek Teper, inicjator akcji „Wieś z sercem”.
Zrzut ekranu
Zrzut ekranuFoto: www.youtube.com/WIEŚ Z SERCEM

W przypadku zagrożenia życia ważna jest każda minuta. O ile w ośrodkach miejskich nie ma problemu dotyczącego szybkiego dojazdu karetek, to w przypadku wielu wsi jest to poważny kłopot. – To sprawia, że mieszkańcy terenów wiejskich, w przypadku zagrożenia życia, mają mniejszą szansę na przeżycie – wskazywali przedstawiciele fundacji „Ratujmy Życie”.

Receptą na ten stan rzeczy może być dostęp do defibrylatorów na obszarach wiejskich. Pierwsze urządzenie ratujące życie, w ramach akcji „Wieś z sercem”, trafiło do miejscowości Skoki w gminie Puławy.

– W tej wsi, w niedługim odstępie czasu, miały miejsce dwie sytuacje, w których nie udało się uratować życia potrzebujących osób. Wtedy powstał pomysł, by zakupić defibrylator – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Teper.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także