Akcja „Wieś z sercem”

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 20:10
Fundacja „Ratujmy Życie” prowadzi akcję „Wieś z sercem”. Celem inicjatywy jest promowanie dostępu do pierwszej pomocy, m.in. do defibrylatorów, na obszarach wiejskich. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Michał Okuniewski i Karol Piekutowski z fundacji „Ratujmy Życie” oraz Marek Teper, inicjator akcji „Wieś z sercem”.
Audio
  • 13.06.16 Michał Okuniewski i Karol Piekutowski z fundacji „Ratujmy Życie” oraz Marek Teper, inicjator akcji „Wieś z sercem”.
Zrzut ekranu
Zrzut ekranuFoto: www.youtube.com/WIEŚ Z SERCEM

W przypadku zagrożenia życia ważna jest każda minuta. O ile w ośrodkach miejskich nie ma problemu dotyczącego szybkiego dojazdu karetek, to w przypadku wielu wsi jest to poważny kłopot. – To sprawia, że mieszkańcy terenów wiejskich, w przypadku zagrożenia życia, mają mniejszą szansę na przeżycie – wskazywali przedstawiciele fundacji „Ratujmy Życie”.

Receptą na ten stan rzeczy może być dostęp do defibrylatorów na obszarach wiejskich. Pierwsze urządzenie ratujące życie, w ramach akcji „Wieś z sercem”, trafiło do miejscowości Skoki w gminie Puławy.

– W tej wsi, w niedługim odstępie czasu, miały miejsce dwie sytuacje, w których nie udało się uratować życia potrzebujących osób. Wtedy powstał pomysł, by zakupić defibrylator – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Teper.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także