Ruszy kampania na rzecz płacenia alimentów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 16:43
– Milion dzieci nie otrzymuje alimentów, z czego jedna trzecia otrzymuje pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego, a dwie trzecie jest pozostawiona samym sobie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Wilewska ze Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci. O kampanii społecznej, która ma zachęcać do płacenia na swoje dzieci mówiła również Sylwia Spurek, Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.
Audio
  • 18.07.16 Ruszy kampania na rzecz płacenia alimentów. Goście: Agnieszka Wilewska i dr Sylwia Spurek.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne

– Wszyscy składamy się na alimenty, które nie są płacone przez tych, którzy są zobowiązani do ich płacenia – podkreślała dr Sylwia Spurek. Z tego powodu Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci i Ministerstwo Rodziny prowadzić będzie kampanię na rzecz płacenia alimentów.

 – Ta kampania społeczna ma odwrócić wizję, że jeżeli dłużnik alimentacyjny nie płaci na dzieci, to wykiwał komornika wykiwał i państwo. Chcemy pokazać, że jest to okradanie swoich własnych dzieci i nas wszystkich – powiedziała Agnieszka Wilewska.

Goście Polskiego Radia 24 postulowali również zmianę prawa tak, by umożliwiałoby ono skuteczniejszą egzekucję długów alimentacyjnych.

O szczegółach w całej audycji.

Polskie Radio 24/dds

Data emisji: 18.07.2016

Godzina emisji: 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak