X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak powinna wyglądać pomoc osobom niepełnosprawnym?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 17:46
– Podstawową bolączką przy planowaniu jakiejkolwiek polityki publicznej wobec osób niepełnosprawnych jest brak danych. Nikt w Polsce nie wie, ile jest osób z niepełnosprawnością, nikt nie dysponuje żadnymi wiarygodnymi obliczeniami – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska (Instytut Studiów Politycznych PAN).
Audio
  • 07.11.16 Dr Agnieszka Dudzińska o pomocy osobom niepełnosprawnym
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/Alexander Edward

Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, dobrze że w przestrzeni publicznej i rządowej pojawił się temat pomocy osobom niepełnosprawnym.

– Należy się cieszyć, że rozpoczął się pewien proces. Jednak debatę publiczną powinno się prowadzić w kierunku tego, jakie są potrzeby tego środowiska i co rząd powinien robić – powiedziała w Polskim Radiu 24 doktor Dudzińska. – Po proteście sejmowym rodziców, bardzo wzrosła ich świadomość co do możliwości systemu wykonania pewnych ruchów oraz zasobów, jakie są w systemie i są albo niewykorzystane, albo źle wykorzystywane. Nie ma alokacji środków dla osób najbardziej potrzebujących, a jednocześnie bardzo duże pieniądze są wydawane na niektóre inne potrzeby i bez weryfikacji tego, czy rzeczywiście jest taka potrzeba – mówiła dr Agnieszka Dudzińska

Wskazywała, że być może rząd nie musiałby dokładać zbudżetu, by zracjonalizować politykę przy odpowiednim dokalibrowaniu tego, co jest.

– Należałoby tak skonstruować rozwiązania instytucjonalne, żeby na szczeblu rządu, koordynowała to jedna jednostka. Taką jednostką mógłby być pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych – postulowała.

O szczegółach w całej audycji.

Z dr Agnieszką Dudzińską rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/dds

___________________

Data emisji: 07.11.2016

Godzina emisji: 15.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Autobusy przyjazne niepełnosprawnym

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 13:30
Warszawscy kierowcy komunikacji miejskiej w czerwcu mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach dotyczących pomocy osobom niepełnosprawnym w przejazdach autobusami. – Docierają do nas głosy, że transport takich pasażerów nadal jest problemem – mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Sulmicka ze stowarzyszenia „Zielone Mazowsze”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni i Savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 13:30
Ile razy zastanawiałeś się, czy podejść do niepełnosprawnej osoby na ulicy? Jak zaoferować pomoc, żeby tej osoby nie wprawić w zakłopotanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po omacku w komunikacji miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 18:32
O problemach, jakie napotykają niepełnosprawni użytkownicy komunikacji publicznej, mówili w Polskim Radiu 24 Cezary Raczyński (portal Wrocławska Komunikacja) Paweł Wrzesień, osoba niewidoma i Igor Krajnow (Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie).
rozwiń zwiń