X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak pomagać osobom z rodzin dysfunkcyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 20:34
Lęk, niepokój, niskie poczucie własnej wartości, uzależnienia. Traumy wyniesione z dysfunkcyjnych rodzin trwają niekiedy całe życie i potrafią je skutecznie skomplikować. Dlatego niezwykle istotną rzeczą jest jak najszybsza pomoc osobom, które doświadczyły trudnego dzieciństwa.
Audio
  • 18.12.16 ks. dr hab. Grzegorz Polok: dzieci alkoholików mają czterokrotnie większe ryzyko, że uzależnią się od alkoholu
Dzieci alkoholików czterokrotnie częściej uzależnią się od alkoholu
Dzieci alkoholików czterokrotnie częściej uzależnią się od alkoholuFoto: flickr/CarbonNYC [in SF!]

Inicjatorem terapii i akcji szukania rozwiązań tych problemów jest ks. dr hab. Grzegorz Polok, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, autor książki "Rozwinąć skrzydła".

Publikacja powstała w efekcie spotkań i pracy z młodzieżą pochodzącą z rodzin dysfunkcyjnych, w tym – rodzin z problem alkoholowym. Opisuje problemy, z jakimi zmagają się dorosłe dzieci, oraz ukazuje konkretne formy pomocy.

– Przeszłość w bardzo mocny, wręcz fundamentalny sposób wpływa na życie człowieka. To, w jaki sposób odnosili się do nas rodzice, jaki był poziom akceptacji naszej osoby, jakie relacje panowały w domu, ma ogromne znaczenie na życie w dorosłości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, co miało miejsce w przeszłości rzutuje na to, jak jest dzisiaj – powiedział ks. dr hab. Grzegorz Polok.

W terapii, która ma pomóc osobom wychowującym się w rodzinach dysfunkcyjnych, najważniejszą rzeczą jest, by złamać podstawowy komunikat funkcjonujący w takich domach. Jest nim polecenie rodziców, którzy zakazują swoim dzieciom mówienia o tym, co dzieje się w ich rodzinach.

– Takie osoby nie powinny bać się z tego, by skorzystać z rozmowy z psychologiem lub członkami grupy terapeutycznej. Jest to początek drogi do tego, by zmienić i poukładać swoje życie – dodał ks. dr hab. Grzegorz Polok.

Polskie Radio 24/db

___________________

Data emisji: 18.12.2016

Godzina emisji: 19:42

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

O umieszczaniu małych dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 22:03
Co kilka tygodni głośno jest o kolejnej sprawie dotyczącej odbierania przez sąd małych dzieci rodzicom lub opiekunom i przekazywania do placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zarzuca się, że nie zawsze decyzje te są słuszne i podyktowane dobrem najmłodszych. O tym jakie jest prawo, a jaka praktyka mówiła w Polskim Radiu 24 sędzia Agnieszka Rękas – główny specjalista ds. prawnych w Biurze Rzecznika Praw Dziecka.
rozwiń zwiń