Mężczyzna z klasą. Trend czy anachronizm?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:59
Charakter i wyznawane wartości, a może drogi garnitur i wyuczone maniery? Co czyni z mężczyzny gentlemana? Czy w dzisiejszym nowoczesnym świecie panowie z klasą mają jeszcze rację bytu? O tym, w Polskim Radiu 24, rozmawialiśmy z Łukaszem Kielbanem, autorem m.in. bloga „Czas Gentlemanów”.
Audio
  • 21.01.17 Łukasz Kielban: wygląd zewnętrzny jest ważny, ale nie najważniejszy
Bycie gentlemanem to także przestrzeganie pewnych norm.
Bycie gentlemanem to także przestrzeganie pewnych norm.Foto: unplash / pexels

Oprócz prowadzenia bloga Łukasz Kielban jest również autorem książki” Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana”. Stara się udowodnić, że idea i postać gentlemana wcale nie jest czymś, co nie przystaje do naszych czasów.

 – Współczesny gentleman różni się od tego dostojnego pana w meloniku i z laseczką w ręce z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Społeczeństwo mocno się zmieniło i trudno być takim mężczyzną, jak sto lat temu. Współczesny gentleman to dla mnie człowiek, który przede wszystkim jest otwarty na potrzeby innych osób, ale posiada też twardy charakter i mocny kręgosłup moralny – powiedział gość Polskiego Radia 24.

 Zdaniem Łukasza Kielbana jedną z najważniejszych cech mężczyzny z klasą jest przestrzeganie przez niego własnych zasad i przekonań. – Warto szlifować w sobie siłę charakteru, która czasami sprawia, że możemy stracić w oczach innych, ale będziemy mieli świadomość, że nie poszliśmy drogą na skróty i pozostaliśmy wierni temu, czym się kierujemy. Taka postawa w dzisiejszym świecie na pewno nie jest łatwa – dodał.

 Z Łukaszem Kielbanem rozmawiała Luiza Bebłot.

-

Polskie Radio 24/db

__________________ 

Data emisji: 21.01.17

Godzina emisji: 19.15

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 moda zwyczaje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Piękno warszawskiej Pragi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 19:06
Stare ulice, zabytkowe budynki i oryginalne detale architektoniczne. Warszawska Praga to wyjątkowa dzielnica polskiej stolicy. Wielu sądzi, że zapomniana i niezauważana przez lokalnych urzędników, jednak inni cenią ją za niepowtarzalny klimat dawnej, przedwojennej Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniany świat warszawskich kawiarni czasu okupacji

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 20:36
Opowieść o życiu towarzyskim Warszawy oraz pokazanie artystyczno-teatralnego świata w ponad 75 kawiarniach okupowanej stolicy. Oto główne założenia projektu „U aktorek”. O samym przedsięwzięciu, a także o barwnym życiu kulturalnym Warszawy w latach 1939-1944 rozmawialiśmy z Łukaszem Goławskim, aktorem i jednym z inicjatorów przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mężczyźni z klasą: historia mody ulicy czasów PRL

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:49
- Książka "Dandysi i Dżentelmeni" to nie tylko przegląd mody męskiej, lecz także opowieść o "mężczyznach z sukcesami, którzy symbolicznie reprezentują swoją grupę zawodową – mówiła w Polskim Radiu 24 jej autorka, Agnieszka Janas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Polacy mają bardzo bogate tradycje w designie”

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 18:58
Stary serwis po ciotce, szklane wazony z rodzinnego domu, zasłony w kwiaty. Moda na vintage nie przemija, szczególnie w designie. O nawiązaniach polskiego wzornictwa do dawnych lat, a także o tym, jak rozpoznać i zrozumieć, co to znaczy dobry design i czy ważne jest przez kogo był projektowany rozmawialiśmy z Beatą Bochińską, historykiem designu.
rozwiń zwiń