X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Islamu w polskim Kościele

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:02
„Chrześcijanie i muzułmanie: adresaci i narzędzia Bożego Miłosierdzia” – pod takim hasłem obchodzony jest XVII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówił ks. Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Audio
  • 26.01.17 Ks. Krzysztof Ołdakowski: Dziś islam jest przedstawiany m.in. w kontekście światowego terroryzmu. Nie możemy jednak identyfikować muzułmanów z terrorystami
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/Gustave Deghilage

Jak wskazywał na naszej antenie ks. Krzysztof Ołdakowski, Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce jest „bardzo dobrą inicjatywą”. – Mamy w naszym kraju muzułmanów, polskich Tatarów. Oni zamieszkują nasze ziemie od kilkuset lat, są wspaniale zasymilowani z naszym narodem – mówił gość Polskiego Radia 24.

Obchodzony 26 stycznia Dzień Islamu w Kościele katolickim, co podkreślał ks. Krzysztof Ołdakowski, ma obecnie bardzo duże znaczenie w kontekście przełamywania funkcjonujących w świecie stereotypów. – Dziś islam jest przedstawiany m.in. w kontekście globalnego terroryzmu. Nie możemy jednak identyfikować muzułmanów z terrorystami – apelował ksiądz, zauważając przy tym, że „każda religia może być wykorzystywana ideologicznie”.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp

__________________

Data emisji: 26.01.17

Godzina emisji: 14.18

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Poranka: Radykalny islam a chrześcijaństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 10:15
Gdy w Krakowie trwają Światowe Dni Młodzieży, tzw. Państwo Islamskie prowadzi w Europie „świętą wojnę” przeciwko Zachodowi. O „wojnie cywilizacji” dyskutowali w Debacie Poranka dr Piotr Ślusarczyk (euroislam.pl) i były korespondent na Bliskim Wschodzie Mariusz Borkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - Irak

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 18:19
W niedzielę 13 listopada, Kościół katolicki w Polsce będzie obchodził ósmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To dzień szczególnej pamięci i modlitwy za chrześcijan nękanych i zabijanych z powodu swojej wiary. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówił ks. Marcin Dąbrowski z organizacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijaństwo – najbardziej prześladowana religia świata

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 21:21
Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie jest krytyczna: stanowią już tylko trzy procent ludności. Organizacje broniące praw prześladowanych obawiają się, że wkrótce skończy się, niemal dwutysiącletnia, historia chrześcijaństwa na tych ziemiach. O najbardziej prześladowanej religii świata mówił ks. prof. Waldemar Cisło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XX. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 16:02
- Celem obchodów Dnia Judaizmu jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Dzięki tym obchodom, pojawia się też sposobność do pogłębienia świadomości chrześcijan o swoich początkach – mówił o obchodach Dnia Judaizmu ks. Krzysztof Ołdakowski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
rozwiń zwiń