Działkowcy chcą rozwiązania Polskiego Związku Działkowców

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 19:54
Część działkowców z całego kraju spotkała się w niedzielę w Warszawie, aby domagać się rozwiązania Polskiego Związku Działkowców. Twierdzą, że nie mają wpływu ani na to, czym zajmuje się zarząd, ani na sposób wydatkowania ogromnego budżetu, pochodzącego ze składek członków. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Paweł Gość (prawnik) i Dobiesław Wileński (działkowiec).
Audio
  • 27.03.2017 Problemy działkowców. Goście: Paweł Gość (prawnik) i Dobiesław Wileński (działkowiec).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Jak wyjaśniał Paweł Gość, PZD nie ma monopolu, w myśl nowej ustawy, na prowadzenie ogródków działkowych. Jednak wyodrębnianie się ze struktur Związku to droga przez mękę. – Problemem jest fakt, że PZD jest uczestnikiem tych postępowań, ma możliwość zaskarżenia decyzji i w ocenie stowarzyszeń stosuje metodę obstrukcji – wskazywał.

Opinię podzielił Dobiesław Wileński. Wyjaśnił, że na zebrania wyłączeniowe, które prowadzą prezesi PZD, przybywają aktywiści, którzy manipulują informacją i wprowadzają działkowców w błąd. – Mówią, że będzie się płacić podatki w gminie, będą koszty obsługi prawnej, rejestracji i odradzają ludziom przejście do stowarzyszenia – wskazywał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Mateusz Drozda.  

Polskie Radio 24/ip

____________________

Data emisji: 27.03.2017

Godzina emisji: 18:15


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także