Krajowa Rada Komornicza uruchamia bezpłatną Infolinię Komorniczą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 15:06
Każdego roku przeprowadzanych jest w Polsce kilka milionów postępowań egzekucyjnych. Strach przed komornikiem bardzo często wynika z nieznajomości prawa, a co za tym idzie niezrozumienia treści pism i wyroków sądów. Czy infolinia ułatwi dostęp do informacji? Gościem Polskiego Radia 24 była Żaneta Anuszewska-Wójt, asesor komorniczy.
Audio
  • 4.04.17 Żaneta Anuszewska-Wójt: Polacy często unikają komornika, sądząc że dzięki temu unikną odpowiedzialności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS/Panther Media

W związku z dużą ilością sporów, w które są zaangażowani komornicy, wielu dłużnikom brakuje informacji o swoich prawach i obowiązkach. W związku z tym Krajowa Rada Komorników od 2015 r. organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Jak podkreśliła Żaneta Anuszewska-Wójt już pierwsza edycja, kiedy to konsultacje były udzielane tylko w wyznaczonych kancelariach, pokazała jak wielkie jest zainteresowanie tym tematem.

- Rok później chcąc rozszerzyć dostępność do informacji, KRK uruchomiła więc jednodniową infolinię. Zainteresowanie było również bardzo duże i powstał nowy projekt, aby takie konsultacje były organizowane częściej: w każdy wtorek, w godzinach 9-15. Taka możliwość jest dostępna już od 4 kwietnia br. – podkreśliła Żaneta Anuszewska-Wójt.

- Zadzwonić może każdy, kto chciałby zasięgnąć informacji odnośnie procesu egzekucji komorniczej - dodała ekspertka.

Jak podkreśliła gość audycji już w pierwszym dniu projektu zainteresowanie infolinią było bardzo duże. – Najwięcej pytań kierowanych jest od dłużników. Królującym tematem jest zaś kwestia alimentów i świadczenia 500 plus – dodała Żaneta Anuszewska-Wójt.

Na pytania w zakresie postępowania egzekucyjnego odpowiadają przeszkoleni przez Krajową Radę Komorniczą komornicy oraz asesorzy. Konsultacje udzielane są bezpłatnie, a opłata za korzystanie z infolinii jest zgodna z taryfą operatora.

Potrzebne informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (22) 299 87 77, w każdy wtorek w godzinach 9-15.

Gospodarzem audycji była Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 4.04.17

Godzina emisji: 14.15

 

Zobacz więcej na temat: prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także