X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krajowa Rada Komornicza uruchamia bezpłatną Infolinię Komorniczą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 15:06
Każdego roku przeprowadzanych jest w Polsce kilka milionów postępowań egzekucyjnych. Strach przed komornikiem bardzo często wynika z nieznajomości prawa, a co za tym idzie niezrozumienia treści pism i wyroków sądów. Czy infolinia ułatwi dostęp do informacji? Gościem Polskiego Radia 24 była Żaneta Anuszewska-Wójt, asesor komorniczy.
Audio
  • 4.04.17 Żaneta Anuszewska-Wójt: Polacy często unikają komornika, sądząc że dzięki temu unikną odpowiedzialności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS/Panther Media

W związku z dużą ilością sporów, w które są zaangażowani komornicy, wielu dłużnikom brakuje informacji o swoich prawach i obowiązkach. W związku z tym Krajowa Rada Komorników od 2015 r. organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Jak podkreśliła Żaneta Anuszewska-Wójt już pierwsza edycja, kiedy to konsultacje były udzielane tylko w wyznaczonych kancelariach, pokazała jak wielkie jest zainteresowanie tym tematem.

- Rok później chcąc rozszerzyć dostępność do informacji, KRK uruchomiła więc jednodniową infolinię. Zainteresowanie było również bardzo duże i powstał nowy projekt, aby takie konsultacje były organizowane częściej: w każdy wtorek, w godzinach 9-15. Taka możliwość jest dostępna już od 4 kwietnia br. – podkreśliła Żaneta Anuszewska-Wójt.

- Zadzwonić może każdy, kto chciałby zasięgnąć informacji odnośnie procesu egzekucji komorniczej - dodała ekspertka.

Jak podkreśliła gość audycji już w pierwszym dniu projektu zainteresowanie infolinią było bardzo duże. – Najwięcej pytań kierowanych jest od dłużników. Królującym tematem jest zaś kwestia alimentów i świadczenia 500 plus – dodała Żaneta Anuszewska-Wójt.

Na pytania w zakresie postępowania egzekucyjnego odpowiadają przeszkoleni przez Krajową Radę Komorniczą komornicy oraz asesorzy. Konsultacje udzielane są bezpłatnie, a opłata za korzystanie z infolinii jest zgodna z taryfą operatora.

Potrzebne informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (22) 299 87 77, w każdy wtorek w godzinach 9-15.

Gospodarzem audycji była Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 4.04.17

Godzina emisji: 14.15

 

Zobacz więcej na temat: prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także