X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe kompetencje dla młodych naukowców

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 12:00
Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci zaangażowani w „Projekt Naukowiec”, który rozpoczyna się już 10 października w Krakowie, a następnie 5 innych miastach Polski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Anna Wiśniewska, koordynatorka Projektu Naukowiec i Michał Gajda, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów.
Audio
  • 7.10.17 Anna Wiśniewska i Michał Gajda o tym, jak ważne jest planowanie kariery naukowej
Dla młodych naukowców ważne jest planowanie własnego rozwoju
Dla młodych naukowców ważne jest planowanie własnego rozwoju Foto: Pixabay

Dni Kariery i Mobilności dla młodych naukowców to bezpłatne 3-dniowe wydarzenia organizowane w 6 miastach Polski. W tym czasie będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu.

Jak przekonywała Anna Wiśniewska, chcemy zapełnić lukę, która istnieje w polskiej edukacji, a dotyczy rozwijania kompetencji u młodych naukowców. - Uświadamiamy im, że już na początku swojej kariery, powinni sami o nią zadbać, zaplanować i przewidzieć kolejne kroki rozwoju – powiedziała gość audycji.

- To, co doktoranci dostają na uczelniach, to zazwyczaj ogólny program naukowy. Bardzo rzadko dochodzą od tego kompetencje miękkie. W karierze naukowca  chodzi jednak nie tylko o to, żeby odnaleźć się na uczelni, ale także na rynku pracy – tłumaczył Michał Gajda.

„Projekt naukowiec” jest inicjatywą polskiej sieci Euraxess, członka europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców, która działa od 2004 r. Jej inspiracją stała się debata nad zmianami dotyczącymi polskiej nauki i szkolnictwa wyższego oraz europejskiej polityki w zakresie rozwoju zawodowego młodych naukowców. Głównym celem projektu jest wskazanie i uświadomienie młodym adeptom nauki jak ważne jest planowanie własnego rozwoju i jak zróżnicowane elementy składają się na satysfakcjonującą karierę.

 

Gospodarzem audycji była Maria Furdyna

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 7.10.17

Godzina emisji: 10.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego w środowisku studenckim

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 10:54
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu działające przy Uniwersytecie Warszawskim zajmuje się promowaniem oraz organizowaniem wolontariatu pomocowego, kompetencyjnego i badawczego. O wolontariacie studenckim oraz owocach ofiarowywaniu dobra i daru czasu drugiemu człowiekowi mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja Katarzyna Kucharska i ks. Bogdan Bartołd, wieloletni duszpasterz środowiska akademickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma szkolnictwa wyższego. Doktoraty na innych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 15:30
- W ramach reformy szkolnictwa wyższego chcemy gruntownie przebudować model kształcenia doktorantów – zadeklarował szef resortu nauki, wicepremier Jarosław Gowin. Zapowiedział m.in. odejście od pojęcia studiów doktoranckich i wprowadzenie trzech ścieżek doktoryzowania. O zapowiadanych zmianach mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Renata Nowakowska-Siuta z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stypendia sztandarowym projektem fundacji im. Jana Karskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 14:15
Kim jest dla współczesnych ludzi Jan Karski? Fundacja jego imienia po raz kolejny ogłosi nazwiska stypendystów edycji Georgetown Leadership Seminar 2017. O tej inicjatywie opowiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.
rozwiń zwiń