X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Świrski: bezmiar zła jaki komunizm spowodował w Polsce widać do dziś

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 17:00
Działają dalej i chwalą ideologie komunistyczną, chociaż zakazuje tego art. 13 Konstytucji. Czy Komunistyczna Partii Polski zostanie zdelegalizowana? Gościem Polskiego Radia 24 był Maciej Świrski z Polskiej Fundacji Narodowej.
Audio
  • 14.12.17 Maciej Świrski: sierp i młot to symbole komunistyczne, które nie powinny być propagowane
Pochód zwolenników KPP
Pochód zwolenników KPPFoto: KAROL SEREWIS/EastNews

Zgodnie z Konstytucją niedozwolone jest propagowanie ideologii totalitarnych takich jak faszyzm, nazizm czy komunizm. Tymczasem Komunistyczną Partię Polski zarejestrował 4 września 2002 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, mimo że w jej statusie znalazły się słowa: „Dopiero komunizm uwolni ludzkość od niepewności jutra, od strachu przed wojnami, od nędzy i poniżenia”. - Właśnie dlatego między innymi trzeba reformować polski system sądownictwa. Sąd Okręgowy rejestrując tę organizację złamał Konstytucję. Sierp i młot to symbole komunistyczne i podobnie jak swastyka nie powinny być propagowane – powiedział gość audycji.

Jak podkreślił Maciej Świrski, ofiar komunizmu w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy, na świecie sto milionów. - Do dziś istnieją państwa, gdzie funkcjonują komunistyczne obozy pracy. Działalność partii, która chce przywrócić ten ustrój jest niedopuszczalna – stwierdził ekspert i dodał, że bezmiar zła jaki komunizm spowodował w Polsce widać do dziś.

Sprawą usunięcie KPP z rejestru partii zajął się minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 14.12.17

Godzina emisji: 16.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komunizm wciąż żywy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 21:16
Jakie są różnice w postrzeganiu komunizmu na Zachodzie i Wschodzie Europy? O tym była mowa podczas międzynarodowej konferencji z okazji 15-lecia IPN, która odbyła się w Warszawie pod hasłem „25 lat rozliczeń z dyktaturą komunistyczną”. W Świecie w Powiększeniu uczestnik konferencji Göran Lindblad mówił o współczesnym komunizmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjny symbol Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 20:17
Od ponad 60 lat charakterystyczny kształt Pałacu Kultury i Nauki wpisuje się w krajobraz polskiej stolicy. 31 stycznia 1955 roku premier, Józef Cyrankiewicz, powołał Stanisława Barszczewskiego na stanowisko Dyrektora Zarządu Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Od tego czasu komunistyczna budowla w ścisłym centrum miasta wzbudza wiele skrajnych emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczny Trybunał Narodowy już działa. „Komunizm nie został w Polsce rozliczony”

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 10:30
Społeczny Trybunał Narodowy symbolicznie ogłosił infamię, czyli utratę czci i dobrego imienia, dwóch komunistycznych działaczy: Bolesława Bieruta i Stefana Michnika. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o inicjatywie rozmawiali Tadeusz Płużański, przedstawiciel Społecznego Trybunału Narodowego, Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i Piotr Dmitrowicz, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozof, ksiądz Dariusz Oko o niszczeniu chrześcijaństwa przez nazizm i komunizm

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 16:36
– Potworne systemy, jak nazizm i komunizm, zgadzały się w nienawiści do chrześcijan, a w szczególności do księży – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko, teolog i filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do istoty zmartwychwstania Chrystusa oraz pomocy, której należy udzielać uchodźcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieczysław Berman. "Grafik, który ukształtował kod wizualny stalinizmu"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 19:19
Grafik, twórca fotomontaży, plakatów politycznych, filmowych i reklamowych. Mieczysław Berman po wojnie stał się jednym z głównych propagandystów pracujących na rzecz komunistycznej władzy. Skomplikowanemu życiu i twórczości, jednego z najważniejszych projektantów graficznych w Polsce, postanowił przyjrzeć się historyk sztuki dr Piotr Rypson.
rozwiń zwiń