X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rusza akcja "Wigilia bez granic"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 17:00
Przy wigilijnym stole, w tradycji większości polskich domów, zostawia się puste krzesło i nakrycie dla niespodziewanego gościa. Akcja "Wigilia bez Granic" zakłada przyjęcie obcokrajowców, w tym uchodźców do siebie i wspólne świętowanie podczas wigilijnej wieczerzy. O nowym pomyśle integracji opowiedział w Polskim Radiu 24 jej inicjator Ryszard Krzyszkowski, dyrektor projektu "Wigilia bez Granic".
Audio
  • 23.12 Wigilię bez Granic organizuje Instytut Myśli Schumana
Pierwsza edycja projektu Wigilia bez granic zorganizowana przez Instytut Myśli Schumana odbyła się w grudniu 2016 roku.
Pierwsza edycja projektu „Wigilia bez granic” zorganizowana przez Instytut Myśli Schumana odbyła się w grudniu 2016 roku. Foto: pixabay / CC0

Celem akcji jest rozpowszechnianie wśród cudzoziemców znajomości polskiej tradycji, kultury, zwyczajów i korzeni chrześcijańskich. Jak apelują środowiska katolickie warto sprawić, aby tradycja pustego talerza, jaki zostawiany jest w wielu domach dla niespodziewanego gościa, nie stał się jedynie pustym obyczajem .

Jak podkreślał Ryszard Krzyszkowski, w Polsce mieszka obecnie wielu obcokrajowców. - Samych studentów spoza Polski jest około 70 tys. ponadto setki tysięcy osób, które przyjechały do pracy. - Wielu z nich nie udało się pojechać na święta do rodzinnych domów – zwraca uwagę gość audycji. - Możemy sami radować się ciepłem rodzinnych świąt, albo otworzyć się na tych, którzy nie mają tego szczęścia – dodał.

Instytut Myśli Schumana już rok temu podjął inicjatywę aby propagować wśród polskich rodzin zapraszanie na wspólną kolację wigilijną osób samotnych obcokrajowców. - Akcja spotkała się do pozytywnym odbiorem i od tego roku dzięki wsparciu Caritas Polska postanowiliśmy organizować ją cyklicznie – powiedział Ryszard Krzyszkowski.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski

Polskie Radio 24/kawa

____________________ 

Data emisji: 23.12.17

Godzina emisji: 8.07

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polskie tradycje wigilijne. "Przełom i nowy początek"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:50
Wigilia jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku. To punkt kulminacyjny przeżyć adwentowych. Wiąże się z bardzo bogatą liturgią domową, a obrzędy i zwyczaje sięgają pierwszych wieków chrześcijaństwa. O historii i tradycjach wigilijnych mówił w audycji Wszystko Jest Historią ks. prof. Józef Naumowicz, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne orędzie kardynała Kazimierza Nycza. "Wyciszmy się, by usłyszeć Boga i drugiego człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 21:00
- Chciałbym życzyć takiego pokoju, którego świat nie może dać. Ciszy, która pozwalałaby słuchać Pana Boga i naszych braci oraz takiej atmosfery, która potrafiłaby budować w swoim otoczeniu pokój, miłość i zgodę. Porozumienia i zrozumienia w życiu rodzinnym oraz zawodowym – powiedział podczas bożonarodzeniowego orędzia kardynał Kazimierz Nycz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caritas pomaga bezdomnym i więźniom

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 11:22
Od czterech lat Caritas Polska prowadzi program „Damy Radę”, który pomaga wychodzić młodym ludziom z bezdomności. Na bazie tej inicjatywy Caritas Diecezji Siedleckiej stworzył akcję „2 Kroki”, w ramach której pomoc w przystosowaniu do życia w społeczeństwie otrzymują więźniowie. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Janusz Sukiennik z Caritas Polska i Ilona Trojnar z siedleckiego Caritasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy Światowy Dzień Ubogich. "Brakuje nam odwagi by się nimi zainteresować"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 13:49
19 listopada po raz pierwszy obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie jubileuszowego roku miłosierdzia. Chodzi o to – jak argumentował papież – byśmy zauważyli obok siebie osoby potrzebujące, głodne, starsze, chore i bezdomne. O Dniu Ubogich i działaniu Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, które pomaga bezdomnym w Warszawie, mówiła lekarka, dr Monika Madalińska, wolontariuszka Przychodni dla Bezdomnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja. Święta w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 21:00
Święta Bożego Narodzenia to czas rodziny, więźniowie są jednak zmuszeniu ten czas spędzić w samotności. O świętach w więzieniu mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja ks. Jan Sikorski - długoletni kapelan więziennictwa, Marek Łagodziński - prowadzący Fundację „Sławek”, zajmującą się opieką nad byłymi i obecnymi więźniami, Edmund Podlipny - były więzień, który odbywał kilkunastoletni wyrok.
rozwiń zwiń