"Efekty uboczne" Kacpra Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 17:38
„Efekty uboczne” to spotkania natury z cywilizacją. 10 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy fotografii oraz premiera albumu Kacpra Kowalskiego.
Audio
  • 09.01.14 Kacper Kowalski o wystawie "Efekty Uboczne"
Efekty uboczne Kacpra Kowalskiego
Foto: materiały promocyjne Kacper Kowalski „Efekty uboczne”

Na wystawie można będzie zobaczyć fotografie nagrodzone w licznych konkursach m.in. Worlds Press Photo.

Kacper Kowalski z zawodu architekt, specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka i jest jednym z najlepszych na świecie lotników - fotografów. Jego zdjęcia pokładu wiatrakowca. Pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie.

- „Efekty uboczne” jest to opowieść o oddziaływaniu przyrody na człowieka i człowieka na przyrodę. To jest portret cywilizacyjny, który dotyczy polaków. Najbardziej interesują mnie punkty styku cywilizacji z naturą. To projekt, który powstawał przez kilka lat zawiera stare i nowe zdjęcia. Można powiedzieć, że wernisaż jest podsumowaniem dotychczasowej działalności - powiedział Kacper Kowalski.

Wernisażowi towarzyszy premiera albumu ze zdjęciami. Jakie zdjęcia znalazły się w albumie?

- Album zawiera spójną opowieść fotograficzną i wizualną. Jest niczym dzieło otwarte na interpretację. Można powiedzieć o nim, że jest to foto książka. Album zawiera narrację i ponad osiemdziesiąt barwnych fotografii, ułożonych poziomo. Zdjęcia z wystawy i w albumie różnią się od siebie – dodaje fotograf.

Jak widok z lotu ptaka zmienia postrzeganie świata?

- Świat z lotu ptaka jeszcze nie jest opatrzony. Za pomocą fotografii można opowiadać o świecie widzianym z góry. Temat sam w sobie nie jest odkrywczy bo to jest styk przyrody z cywilizacją człowieka. Pokazując zwykłe miejsca, tematy robiąc zdjęcia z lotu ptaka wywołuję ciekawe wrażenia wśród odbiorców – powiedział Gość PR24,  Kacper Kowalski.

PR24/Paulina Olak

Zobacz więcej na temat: fotografia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także