Nadzieja polskiego malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 17:12
Prace Kasi Domańskiej prezentowane były w najlepszych galeriach w Nowym Jorku, Londynie, Florencji i Bazylei. Do 20 marca będziemy mogli podziwiać je także w Warszawie.
Audio
  • 07.03.14 Katarzyna Domańska: „Te obrazy jeszcze wcześniej nie były prezentowane na żadnej wystawie, natomiast zostały zauważone przez portale i magazyny o sztuce na całym świecie(...)”.
Obraz Kasi Domańskiej, Come on, 2011
Obraz Kasi Domańskiej, "Come on", 2011Foto: materiały promocyjne artystki

Kasia Domańska została doceniona w najlepszych galeriach świata, ale swoją karierę zaczynała w Polsce. W Warszawie zostanie zaprezentowane dwanaście obrazów z serii „summer”. Hiperrealistyczne prace artystki są malowane techniką olejną.

– Jest to technika wymagająca, ze względu na to, że farby olejne bardzo długo schną. Żeby nakładać kolejne warstwy trzeba odczekać trochę czasu, stąd proces malowania obrazu olejnego jest nieporównywalnie dłuższy, niż akrylowego. Ale jest to technika, która daje większe możliwości artyście, można uzyskać więcej efektów i jest bardziej szlachetna – podkreślała w PR24 Kasia Domańska.

Do galerii w południe

W Nowym Jorku istnieje zwyczaj „galery walk”, który polega na zwiedzaniu licznych nowojorskich galerii sztuki w sobotnie południa. Galeria Kuratorium proponuje przeniesienie tej tradycji z Nowego Jorku do Warszawy.

– Ten nowojorski zwyczaj razem z Kasią przyjechał do Warszawy. Postanowiliśmy zapoczątkować wernisaże w sobotnie południa. Dotychczas wernisaże odbywały się u nas popołudniami, wieczorami, w dzień powszedni. Tym razem zachęcamy, żeby podczas sobotniego spaceru odwiedzić nas i inne okoliczne muzea lub galerie – powiedziała Agnieszka Kalitowicz z Galerii Kuratorium.

Do 20 marca w Galerii Kuratorium można oglądać wystawę niezaprezentowanych dotychczas obrazów artystki.

PR24 / Anna Mikołajewska

Zobacz więcej na temat: malarstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także