X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadzieja polskiego malarstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 17:12
Prace Kasi Domańskiej prezentowane były w najlepszych galeriach w Nowym Jorku, Londynie, Florencji i Bazylei. Do 20 marca będziemy mogli podziwiać je także w Warszawie.
Audio
  • 07.03.14 Katarzyna Domańska: „Te obrazy jeszcze wcześniej nie były prezentowane na żadnej wystawie, natomiast zostały zauważone przez portale i magazyny o sztuce na całym świecie(...)”.
Obraz Kasi Domańskiej, Come on, 2011
Obraz Kasi Domańskiej, "Come on", 2011Foto: materiały promocyjne artystki

Kasia Domańska została doceniona w najlepszych galeriach świata, ale swoją karierę zaczynała w Polsce. W Warszawie zostanie zaprezentowane dwanaście obrazów z serii „summer”. Hiperrealistyczne prace artystki są malowane techniką olejną.

– Jest to technika wymagająca, ze względu na to, że farby olejne bardzo długo schną. Żeby nakładać kolejne warstwy trzeba odczekać trochę czasu, stąd proces malowania obrazu olejnego jest nieporównywalnie dłuższy, niż akrylowego. Ale jest to technika, która daje większe możliwości artyście, można uzyskać więcej efektów i jest bardziej szlachetna – podkreślała w PR24 Kasia Domańska.

Do galerii w południe

W Nowym Jorku istnieje zwyczaj „galery walk”, który polega na zwiedzaniu licznych nowojorskich galerii sztuki w sobotnie południa. Galeria Kuratorium proponuje przeniesienie tej tradycji z Nowego Jorku do Warszawy.

– Ten nowojorski zwyczaj razem z Kasią przyjechał do Warszawy. Postanowiliśmy zapoczątkować wernisaże w sobotnie południa. Dotychczas wernisaże odbywały się u nas popołudniami, wieczorami, w dzień powszedni. Tym razem zachęcamy, żeby podczas sobotniego spaceru odwiedzić nas i inne okoliczne muzea lub galerie – powiedziała Agnieszka Kalitowicz z Galerii Kuratorium.

Do 20 marca w Galerii Kuratorium można oglądać wystawę niezaprezentowanych dotychczas obrazów artystki.

PR24 / Anna Mikołajewska

Zobacz więcej na temat: malarstwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także