X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zielona Stopa Filantropa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 12:00
Akcja zorganizowana przez Fundację Nasza Ziemia ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych. Chodzi o to, żeby ograniczyć zużycie prądu dzięki zastosowaniu energooszczędnego sprzętu AGD.
Audio
  • 14.09.14 Sławomir Brzózek „Ochrona środowiska zaczyna się od spojrzenia na racjonalność naszych decyzji”
Zielona Stopa Filantropa
Foto: http://naszaziemia.pl/

Zielona Stopa Filantropa to program skierowany do domów dziecka, szpitali i placówek socjoterapeutycznych. Celem jest zmniejszenie zużycia prądu dzięki zapewnieniu energooszczędnego sprzętu AGD. Chodzi głównie o pralki i lodówki, które pochłaniają najwięcej energii. Od maja 2011 roku udało się pomóc 20 placówkom dziecięcym. Środki na przeprowadzenie akcji pochodzą ze zbiórki starego sprzętu elektronicznego, telefonów komórkowych i tonerów.

– Każdy z nas ma takie rzeczy w domu. Można zgłosić się do nas i dostarczyć nam te elektroodpady. My je zutylizujemy, żeby szkodliwe związki chemiczne, takie jak rtęć, ołów, nie dostały się do środowiska. Dzięki temu uzyskujemy też środki finansowe na zakup nowych urządzeń dla placówek dziecięcych – powiedziała Ula Fabianiak, Fundacja Nasza Ziemia.

Legalna utylizacja

Znaczna część sprzętu przekazywanego Fundacji Nasza Ziemia pochodzi od firm, które zazwyczaj produkują duże ilości elektroodpadów. Dzięki akcji Zielona Stopa Filantropa mogą nie tylko bezproblemowo, ale także ekologicznie i legalnie pozbyć się niepotrzebnych urządzeń.

– Firmom bardzo często zależy, aby z tym sprzętem postępowano zgodnie z procedurami. Bywa tak, że taki sprzęt się gdzieś oddaje, a potem znajduje się go w lesie. Fundacja Nasza Ziemia gwarantuje, że te odpady będą zutylizowane zgodnie z prawem – podkreślał Sławomir Brzózek, Fundacja Nasza Ziemia.

PR24/AM

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także