Podróż do Księżycowego Miasta

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 13:48
Niebawem na półki sklepów muzycznych trafi najnowsza płyta Piotra Wójcickiego „Moon City”. Kompozytor i gitarzysta był gościem Polskiego Radia 24, gdzie opowiadał o swoich inspiracjach muzycznych, a także swoim najnowszym krążku.
Audio
  • 13.03.15 Piotr Wójcicki: „W każdym z nas znajduje się melodia, którą oddajemy światu (…)”
Piotr Wójcicki, foto: PR24PJ
Piotr Wójcicki, foto: PR24/PJ

„Moon City” jest trzecim solowym krążkiem w dorobku Piotra Wójcickiego. Utrzymana w klimatach rocka progresywnego i fusion płyta zawiera osiem gitarowych utworów, które nawiązują do poprzednich dokonań kompozytora. Jednak tym razem gitara nie jest dominującym elementem składowym aranżacji, którą uzupełniają jazzowy pianista Krzysztof Herdzin i altowiolista Tomasz Kukurba.

Piotr Wójcicki powiedział w Polskim Radiu 24, że pomysł na „Moon City” zrodził się podczas koncertu tria Kroke, w którym grał Tomasz Kukurba.

– Koncepcja płyty narodziła się w czasie koncertu Kroke, gdy zetknąłem się ze zjawiskową grą Tomka Kukurby. Przez cały czas trwania koncertu miałem jako gitarzysta wrażenie, że gra altowiolista, ale o duszy gitarzysty rockowego, trochę spod znaku Davida Gilmoura, Jeffa Becka. W j głowie pojawiła się nieśmiała myśl, żeby poznać tego człowieka i zagrać z nim na jednej scenie. O wspólnej płycie nawet nie marzyłem – opowiadał gitarzysta.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał także muzyków, których gra stała się dla niego inspiracją.

– Gdybym miał wskazać jedną osobę, to na pewno Jeffa Becka. Człowiek ten potrafi zagrać bardzo oszczędnie, ale we właściwym momencie. Dźwięki te są przejmujące i penetrują naszą duszę. Beck śpiewa gitarą. Na liście moich wielkich mistrzów wysoko plasuje się także Gary Moore – wymieniał Piotr Wójcicki.

Polskie Radio 24/gm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak