X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

III Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 12:48
Już po raz 3. odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich. O wydarzeniu mówiły w Polskim Radiu 24 Magdalena Księżopolska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 65 w Warszawie i Anna Mieszkowska.
Audio
  • 06.06.16 Anna Mieszkowska: „Irena Sendlerowa zawsze mówiła, że ludzi dzieli się na dobrych i złych. Rasa, narodowość, religia nie mają żadnego znaczenia(…)”.
Materiały promocyjne organizatora
Materiały promocyjne organizatora

– Zjazdy odbywają się co trzy lata. Ten Zjazd jest wyjątkowy, ponieważ przyjeżdżają do nas nauczyciele ze szkoły w Meksyku, która jako jedyna w Ameryce Południowej nosi imię Ireny Sendlerowej. Będą jeszcze dwie szkoły z Niemiec i jedna szkółka niedzielna z Wielkiej Brytanii oraz 28 szkół z Polski – powiedziała Magdalena Księżopolska.

Anna Mieszkowska wspominała w Polskim Radiu 24 osobę Ireny Sendlerowej i idei Zjazdu. 

– To wielka szansa dla młodzieży, żeby się zjednoczyć wokół idei, którą Irena Sendlerowa szerzyła. Pani Irena zawsze mówiła, że ludzi dzieli się na dobrych i złych. Rasa, narodowość, religia nie mają żadnego znaczenia – mówił gość Polskiego Radia 24.

Irena Sendlerowa była polską działaczką społeczną. To Dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu. W czasie II wojny światowej uratowała 2,5 tys. dzieci żydowskich, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając m.in. w polskich rodzinach i sierocińcach.

Audycję prowadziła Maja Kluczyńska.


Magdalena Księżopolska i Anna Mieszkowska/fot.PR24/MS Magdalena Księżopolska i Anna Mieszkowska/fot.PR24/MS

Polskie Radio 24/dds

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także