Węgry bliskie Polakom, ale nie do końca odkryte

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 19:37
Pełne fascynujących tajemnic z przeszłości, niezwykłych zabytków i gorących źródeł. Andrzej Hildebrandt w książce "Węgry. Polskie ślady. Przewodnik historyczny" odkrywa sekrety tego kraju.
Audio
Węgry to nie tylko Budapeszt. Stolicę tego kraju  można jednak z powodzeniem porównać do takich miast, jak Paryż, Wenecja czy Rzym
Węgry to nie tylko Budapeszt. Stolicę tego kraju można jednak z powodzeniem porównać do takich miast, jak Paryż, Wenecja czy RzymFoto: charlemagne/Pixabay/Domena publiczna

Autor książki nie koncentruje się jednak tylko na historii. W humorystyczny sposób przedstawia legendy, wydarzenia, miejsca, osoby i symbole Węgier.

Udowadnia również, że język węgierski... nie jest trudny.

Więcej w rozmowie z Andrzejem Hildebrandtem.

Materiał przygotowała Luiza Bebłot.

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 12.10.16

Godzina emisji: 18.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nieznane wątki w relacjach polsko-węgierskich okresu międzywojnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 10:49
W Polskim Radiu 24 gościł Endre László Varga, autor książki „Dwa bratanki. Dokumenty i materiały do stosunków polsko-węgierskich 1918-1920”. Historyk opowiadał o nieznanych wątkach relacji polsko-węgierskich w okresie 20-lecia międzywojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry w rocznicę wydarzeń 1956 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:14
W obchodach Czerwca 1956 roku w Poznaniu uczestniczył prezydent Węgier Janos Ader. – Obecność węgierskiego prezydenta na uroczystościach jest zrozumiała dla Węgrów sama przez się – mówił w audycji Świat w Powiększaniu Jarosław Giziński, hungarysta, publicysta tygodnika Wprost. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez „zapomnianą” część Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 18:57
Samochodem, autostopem, pociągiem. W ten sposób pisarz Andrzej Stasiuk podróżował przez „zapomnianą” Europę. Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania i Mołdawia w opinii wielu mieszkańców Zachodu są zapóźnione, prymitywne i zacofane. A co zobaczył autor książki „Jadąc do Babadag”? Co go uderzyło i poruszyło?O tym mówił w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń