X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Węgry bliskie Polakom, ale nie do końca odkryte

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 19:37
Pełne fascynujących tajemnic z przeszłości, niezwykłych zabytków i gorących źródeł. Andrzej Hildebrandt w książce "Węgry. Polskie ślady. Przewodnik historyczny" odkrywa sekrety tego kraju.
Audio
Węgry to nie tylko Budapeszt. Stolicę tego kraju  można jednak z powodzeniem porównać do takich miast, jak Paryż, Wenecja czy Rzym
Węgry to nie tylko Budapeszt. Stolicę tego kraju można jednak z powodzeniem porównać do takich miast, jak Paryż, Wenecja czy RzymFoto: charlemagne/Pixabay/Domena publiczna

Autor książki nie koncentruje się jednak tylko na historii. W humorystyczny sposób przedstawia legendy, wydarzenia, miejsca, osoby i symbole Węgier.

Udowadnia również, że język węgierski... nie jest trudny.

Więcej w rozmowie z Andrzejem Hildebrandtem.

Materiał przygotowała Luiza Bebłot.

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 12.10.16

Godzina emisji: 18.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Nieznane wątki w relacjach polsko-węgierskich okresu międzywojnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 10:49
W Polskim Radiu 24 gościł Endre László Varga, autor książki „Dwa bratanki. Dokumenty i materiały do stosunków polsko-węgierskich 1918-1920”. Historyk opowiadał o nieznanych wątkach relacji polsko-węgierskich w okresie 20-lecia międzywojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry w rocznicę wydarzeń 1956 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 21:14
W obchodach Czerwca 1956 roku w Poznaniu uczestniczył prezydent Węgier Janos Ader. – Obecność węgierskiego prezydenta na uroczystościach jest zrozumiała dla Węgrów sama przez się – mówił w audycji Świat w Powiększaniu Jarosław Giziński, hungarysta, publicysta tygodnika Wprost. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez „zapomnianą” część Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 18:57
Samochodem, autostopem, pociągiem. W ten sposób pisarz Andrzej Stasiuk podróżował przez „zapomnianą” Europę. Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania i Mołdawia w opinii wielu mieszkańców Zachodu są zapóźnione, prymitywne i zacofane. A co zobaczył autor książki „Jadąc do Babadag”? Co go uderzyło i poruszyło?O tym mówił w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń