57. Krakowski Festiwal Filmowy. "Focus na Niemcy"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:00
Trwa odliczanie do rozpoczęcia tegorocznego, 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Każdego roku gościem specjalnym Festiwalu jest kinematografia wybranego kraju. Tym razem duża część festiwalowego programu poświęcona będzie filmowej twórczości zachodnich sąsiadów. O festiwalu opowiadała w Rozmowie Kulturalnej Olga Lany.
Audio
  • 20.03.17 Olga Lany o 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrMatt Davs
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/Matt Davs

W ramach sekcji "Fokus na Niemcy" zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe, program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich.

Jak podkreśliła Olga Lany, podczas tegorocznej edycji festiwalu pojawi się bardzo dużo filmów niemieckich. – Podczas sekcji "Focus na Niemcy" zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne, które powstały w Niemczech. Większość z nich miała premierę pod koniec 2016 roku – zaznaczyła.

Lany podkreśliła, że organizatorom zależy na pokazywaniu najbardziej aktualnych filmów. - To klucz selekcyjny jeśli chodzi o program festiwalu. Festiwal realizuje bowiem tezę, która mówi, że filmy dokumentalne są soczewką świata i sytuacji na świecie. Zaprezentowane filmy będą bardzo różnorodne, a akcja wielu z nich wcale nie dzieje się w Niemczech – podsumowała.

57. Krakowski Festiwal Filmowy rozpocznie się 28 maja. 

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/pr

_________________

Data emisji: 20.03.17

Godzina emisji: 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pokot" Agnieszki Holland ze Srebrnym Niedźwiedziem. "Ten film szokuje, prowokuje, fascynuje i czasami irytuje"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:04
Najnowszy film Agnieszki Holland "Pokot" wyróżniony na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Obraz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za otwieranie nowych perspektyw w sztuce filmowej. O nagrodzonym filmie oraz innych polskich akcentach na festiwalu w Berlinie mówił Artur Cichmiński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serwisy streamingowe i VOD, czyli filmy w epoce dystrybucji cyfrowej 

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 15:04
Serwisy internetowe proponują w legalny sposób dostęp do nowych oraz popularnych filmów i seriali. Dla wielu użytkowników serwisy streamingu i VOD są ciekawą alternatywą dla tradycyjnej telewizji – mają często inną ofertę, a z ich zbiorów można korzystać gdzie się chce i kiedy chce. Z naszymi gośćmi – Dawidem Muszyńskim, redaktorem naczelnym serwisu naekranie.pl i Tomaszem Małeckim z serwisu Movies Room – rozmawialiśmy w 24 Poziomie – Magazynie Nowych Technologii o zaletach i wadach tej drogi dystrybucji treści wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film „Gold”. „To przykład amerykańskiego snu”

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:48
– Złoto pobudza ludzi do działania. Ludzie odkrywali nowe lądy, podróżowali i osiągali różne cele goniąc właśnie za złotem – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Śliwa. Geolog na naszej antenie opowiadał o filmie „Gold”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2017. Najwięcej nominacji dla "Wołynia"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:00
Dziś (poniedziałek 20.03) wieczorem poznamy zdobywców Polskich Nagród Filmowych - Orły 2017. Wyróżnienia przyznawane są filmowcom przez członków Polskiej Akademii Filmowej w 17 kategoriach. Początek gali o 20.00 w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń