Litwa: Jubileusz Radia znad Wilii

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 12:00
Polska rozgłośnia w Wilnie, Radio znad Wilii, 1 lipca świętowała swoje 25. urodziny. Jest to jedyna rozgłośnia radiowa na wschód od Polski, która po polsku nadaje swoje programy 24 godziny na dobę. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Czesławem Okińczycem, prezesem Radia znad Wilii.
Audio
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjnyFoto: zw.lt

Rozgłośnia działa od 1 lipca 1992 roku i nadaje w promieniu 100 km od Wilna, czyli  tam, gdzie mieszka dużo osób z polskim korzeniami. Czesław Okińczyc, sygnatariusz Aktu Niepodległości Litwy, mecenas i założyciel radia uważa, że rozgłośnia jest nie tylko sukcesem medialnym osób polskiego pochodzenia mieszkających na Litwie, ale też sukcesem medialnym Litwy i Europy Środkowo-Wschodniej.

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w liście gratulacyjnym napisała, że Radio znad Wilii obchodzi jubileusz 25-lecia, mając pełne zaufanie społeczeństwa, będąc wzorem odpowiedzialnego i zawodowego dziennikarstwa.

Więcej w rozmowie z Czesławem Okińczycem.

Polskie Radio 24/IAR

_____________________

Data emisji: 02.07.17

Godzina emisji: 11.31


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio "Znad Wilii" na antenie PR24

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 10:07
O działalności Radia "Znad Wilii", swojej współpracy z Polskim Radiem oraz o sytuacji polskiej społeczności na Litwie - mówił w PR24 prezes Czesław Okińczyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na Kresach Wschodnich

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 15:15
21 listopada Archiwum Polskiego Radia zorganizowało konferencję „Polskie Radio na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej”. Wydarzenie upamiętniło trzy rocznice związane z działalnością Polskiego Radia na wschodnich granicach Rzeczypospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Radia. "Radio wielokrotnie ratowało życie"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 14:33
Już po raz piąty obchodzony jest Światowy Dzień Radia ustanowiony z inicjatywy UNESCO. UNESCO wyróżniło w ten sposób radio jako najbardziej dostępny środek przekazu informacji. Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Sławomir Ratajski z Polskiego Komitetu ds. UNESCO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stowarzyszenie Odra-Niemen. Kultywowanie pamięci o zapomnianych bohaterach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 13:35
Stowarzyszenie Odra-Niemen zajmuje się akcjami pomocowymi i historycznymi. – Stowarzyszenie powstało z potrzeby wsparcia polskiego środowiska kombatantów na Białorusi. Zaczęło się niewinnie, od paczek na święta, a w związku z zainteresowaniem Polaków stowarzyszenie się szybko rozwinęło – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ilona Gosiewska, prezes zarządu i współzałożycielka Stowarzyszenia Odra-Niemen.
rozwiń zwiń