„Dwie Korony” – opowieść o życiu o. Kolbego

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 14:24
Reżyser Michał Kondrat na naszej antenie opowiadał o swoim najnowszym filmie „Dwie Korony”, który 9 października miał swoją premierę. Obraz jest fabularyzowaną opowieścią o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Audio
  • 10.10.17 „Dwie Korony” – opowieść o życiu o. Kolbego
Aktor Adam Woronowicz podczas premiery filmu o życiu o. Maksymiliana Kolbe Dwie Korony w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, 9 bm.
Aktor Adam Woronowicz podczas premiery filmu o życiu o. Maksymiliana Kolbe "Dwie Korony" w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, 9 bm.Foto: PAP/Marcin Kmieciński

Jak podkreślał w PR24 Michał Kondrat, film nie jest skupiony jedynie na najbardziej znanym fragmencie życia o. Kolbego, czyli pobycie w Auschwitz. Tam duchowny oddał swoje życie za Franciszka Gajowniczka, który był w grupie więźniów skazanych na śmierć za ucieczkę jednego z osadzonych w obozie.

– Zależało mi na tym, by pokazać całe, fenomenalne życie franciszkanina – mówił gość Polskiego Radia 24. – Chciałem pokazać jego potężną ewangelizację, działalność w Japonii i we Włoszech, jego charyzmę – dodawał Michał Kondrat, zauważając przy tym, że o. Kolbe całe swoje życie poświęcił Matce Bożej. – To wydarzyło się w momencie, kiedy był dzieckiem. Miał wtedy objawienie, Maryja zaoferowała mu właśnie dwie korony. Jedna była cierpieniem i męczeństwem, a druga czystością. Zabrał obie, obie też były obecne w całym jego życiu – pointował reżyser.

Główną rolę – o. Maksymiliana Kolbego – w filmie „Dwie Korony” zagrał Adam Woronowicz, który w przeszłości wcielał się m.in. w postać innego polskiego męczennika – błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.


Michał Kondrat; foto: PR24/MR
Michał Kondrat; foto: PR24/MR

Film w kinach będzie można oglądać od 13 października.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Mateusz Maranowski.

Polskie Radio 24

__________________

Data emisji: 10.10.17

Godzina emisji: 13.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane oblicze św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 20:02
Więzień obozu Auschwitz, kapłan bezgranicznie oddany Matce Bożej Niepokalanej, a w opinii innych antysemita oraz osoba o twardym i bezkompromisowym charakterze. Kim był w rzeczywistości człowiek, który oddał swoje życie za bliźniego? W audycji "Życie z duszą, czy bez" mówił o tym publicysta Tomasz Terlikowski, autor biografii polskiego świętego i męczennika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o życiu Maksymiliana Kolbe zgłoszony na festiwal w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 10:37
"Dwie korony" to pierwszy dokument fabularyzowany, opowiadający historię życia św. Maksymiliana Kolbe. W rolę zakonnika wciela się Adam Woronowicz. Na ekrany kin film trafi w październiku 2017 roku, a już teraz został zgłoszony do konkursu Festiwalu w Cannes. O "Dwóch koronach" w audycji Rozmowa Kulturalna mówił reżyser filmu, Michał Kondrat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia o. Maksymiliana Kolbego. „Jego życiorysem można by obdarzyć kilku bohaterów”

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 10:40
- Ojciec Maksymilian Kolbe to jeden z trzech najbardziej znanych Polaków na świecie. W Polsce i na świecie jest znany głównie przez swoje męczeństwo. Trzeba też pamiętać, że Maksymilian Kolbe cały czas żył w niebezpieczeństwie, że umrze. Kilka razy ocierał się o śmierć z powodu choroby – mówił o św. Maksymilianie Kolbe Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika, a także autor biografii zakonnika. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film o świętym Maksymilianie Kolbe na festiwalu w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 13:54
Na festiwalu filmowym w Cannes odbędzie się światowa premiera fabularyzowanego dokumentu „Dwie korony” o życiu i śmierci o. Maksymiliana Kolbe. W obsadzie znakomici polscy aktorzy – Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Artur Barciś i inni. O filmie mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Michał Kondrat.
rozwiń zwiń