X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarb Państwa traci miliardy na nielegalnym wydobyciu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 14:32
Polska traci nawet miliard złotych rocznie na nielegalnym wydobyciu kruszyw – tak wynika z danych Ministerstwa Środowiska. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju, wiceminister środowiska.
Audio
  • 12.10.16 Skarb Państwa traci miliardy na nielegalnym wydobyciu
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/b o w n o s e

Szacuje się, że wielkość nielegalnego wydobycia może wynosić nawet 70 milionów ton. To skala porównywalna z rocznym wydobyciem węgla kamiennego w Polsce. Jak zauważył jednak na naszej antenie prof. Mariusz Orion Jędrysek, rzeczywista skala niekoncesjonowanego wydobycie jest trudna do oszacowania. – Uruchomiliśmy jednak odpowiednie narzędzia - przeprowadzamy wywiady środowiskowe i korzystamy ze zdjęć satelitarnych – wskazywał ekspert.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że zapobiegnie nielegalnemu wydobyciu jest niezwykle ważne. – Tego typu niekoncesjonowana działalność wiąże się często z poważnymi zniszczeniami środowiska, znacznie przewyższającymi wartość kopaliny – mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek.

W związku z tym, Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt ustawy o Polskiej Służbie Geologicznej, której zadaniem będzie pilnowanie interesów Skarbu Państwa i walka z nielegalnym wydobyciem kopalin.

Nowa służba miałaby zacząć funkcjonować od nowego roku. Będą to geolodzy, którzy zajmowaliby się dokumentowaniem złóż, szacowaniem wartości kopalin i kontrolą wykonania lub posiadania koncesji. Sprawdzać będą czy np. podczas inwestycji, piasek bądź kruszywa wykorzystywane do budowy dróg pochodzą rzeczywiście z zadeklarowanych kopalń i czy mają określoną wcześniej w przetargu specyfikację.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu była Maria Szurowska.

Polskie Radio 24/PAP

_________________

Data emisji: 12.10.16

Godzina emisji: 13.45

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ryzykowne kierunki polskiego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 17:45
Rosyjskie embargo i zawirowania we Wspólnocie Europejskiej zmuszają rodzimych przedsiębiorców do szukania nowych rynków zleceń. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kraje wschodnie oraz Azja. Jednak nie zawsze są to kierunki gwarantujące biznesowe powodzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 14:58
Związkowcy z kopalni Makoszowy w Zabrzu chcą spotkać się z premier Beatą Szydło. Górnicy zarzucają politykom, że nikt z nimi nie chce rozmawiać i „szukać rozwiązań korzystnych zarówno dla polskiego górnictwa jak i jego pracowników”. W Polskim Radiu 24 o sytuacji rodzimego górnictwa mówił Aleksander Śniegocki z WiseEuropa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specyfika polskiego węgla

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 16:09
„Polskie elektrownie węglowe zabijają rocznie 5830 Europejczyków, głównie w Niemczech i Francji, bo atmosfera nie zna granic a zanieczyszczenia przemieszczają się z wiatrem” – wynika z najnowszego raportu Europe's Dark Cloud. Odniósł się do tego w Polskim Radiu 24 ekspert ds. energetyki Paweł Purski.
rozwiń zwiń