Dreamlinerem do Seulu. Azja szansą dla LOT?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:58
We wtorek pierwszy Dreamliner LOT wylądował w Seulu, inaugurując regularne połączenia do stolicy Korei Południowej. Na jego pokładzie znalazł się m.in. minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, udający się z misją gospodarczą do tego kraju.
Audio
Boeing 787-8 Dreamliner
Boeing 787-8 Dreamliner Foto: lot.com

Seul to kolejny już – po Pekinie i Tokio – dalekowschodni kierunek LOT. Jak mówił w Polskim Radiu 24 Marcel Klinowski z Fundacji Projektów Obywatelskich, połączenie może być dla polskiego przewoźnika szansą na rozwój. Ekspert ds. transportu zaznaczył przy tym, że o rentowności nowego kierunku przekonamy się dopiero w dłuższej perspektywie.

– Nowe połączenie, zanim zacznie na siebie zarabiać, musi funkcjonować około dwóch lat. Trzeba zbudować rynek i nawiązać relacje gospodarcze – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

Prezes LOT Rafał Milczarski, przed odlotem Dreamlinera do Seulu, mówił, że Korea Południowa jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie. Zaznaczył, że przez to ten kraj jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla biznesu.  

Trasa z Warszawy do Seulu będzie obsługiwana przez największe samoloty, którymi dysponuje PLL LOT, czyli Boeingi 787. Nasz przewoźnik będzie latać do stolicy Korei Południowej trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/IAR

__________________

Data emisji: 19.10.16

Godzina emisji: 14.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NIK wieszczy upadek LOT

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 14:40
Polskie Linie Lotnicze LOT są zagrożone bankructwem i bez inwestora nie poradzą sobie na rynku. To wnioski płynące z raportu Najwyższej Izby Kontroli. O kondycji największego polskiego przewoźnika lotniczego mówił w Polskim Radiu 24 Marcel Klinowski z Fundacji Projektów Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość lotnisk w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 12:59
Lotnisko im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu powoli zbliża się do maksymalnego obłożenia – donosi „Rzeczpospolita”. O tym, czy w związku z tym należy budować duże centralne lotnisko czy rozbudowywać istniejące już mniejsze porty, w Polskim Radiu 24 mówił Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca spór o Centralny Port Lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 15:56
Do 2020 roku LOT planuje podwoić liczbę przewożonych pasażerów do ponad 10 mln. Flota ma do tego czasu urosnąć z 45 do około 70 samolotów. Dlatego szef narodowego przewoźnika, postuluje przyspieszenie prac nad budową Centralnego Portu Lotniczego. Przeciwne są władze lotniska Chopina, które twierdzą, że budowa CPL oznacza bankructwo i zamknięcie głównego warszawskiego lotniska. O sporze mówił gość Polskiego Radia 24 Marcel Klinowski (ekspert ds. infrastruktury, Fundacja Projektów Obywatelskich).
rozwiń zwiń