Problemy rynku najmu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 15:21
– Rynek wynajmu mieszkań w Polsce nie jest w pełni rozwinięty – oceniała Magdalena Ruszkowska-Cieślak z Fundacji Habitat for Humanity. Gość Polskiego Radia 24 mówiła o problemach dotyczących rodzimego rynku najmu.
Audio
W Polsce tylko 15 proc. rynku mieszkaniowego stanowią lokale na wynajem
W Polsce tylko 15 proc. rynku mieszkaniowego stanowią lokale na wynajemFoto: flickr/Robbert Heiligers

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Magdalena Ruszkowska-Cieślak, tylko 15 procent rynku mieszkaniowego w Polsce stanowią lokale na wynajem. – W innych krajach, np. w Niemczech, w najmie jest aż 40 procent ogółu mieszkań. Proporcje są więc zaburzone – tłumaczyła ekspertka.

Gość Polskiego Radia 24 zauważyła, że wiele osób wskazuje, że polski rynek mieszkań na wynajem wymaga ucywilizowania. – Z jednej strony mamy szeroką ochronę praw lokatorów, a z drugiej bardzo silną ochronę własności. Brakuje wypośrodkowania tych dwóch czynników – komentowała Magdalena Ruszkowska-Cieślak.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp

Gospodarka w Polskim Radio 24

________________

Data emisji: 2.11.16

Godzina emisji: 14.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rynek najmu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:45
Początek roku akademickiego to wzmożony okres aktywności na rynku najmu mieszkań. W Polskim Radiu 24 Sławomir Muturi, ekspert rynku nieruchomości, mówił na naszej antenie m.in. o tym, jak znaleźć odpowiednie mieszkanie na wynajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Mieszkanie Plus a deweloperzy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 14:50
Przyjęty przez rząd program Mieszkanie Plus to odpowiedź na niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe Polaków. W Polskim Radiu 24 o rodzimym rynku nieruchomości mówił Filip Kowalik, dziennikarz „Forbesa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkaniowy bilans roku

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:54
Jak wygląda bilans działań w zakresie mieszkalnictwa rok po objęciu władzy przez PiS? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Bartosz Turek, ekspert ds. nieruchomości z Lion’s Bank.
rozwiń zwiń