X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszłość kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 16:00
Katowicki Holding Węglowy ma gigantyczne zobowiązania, które - jak przyznał minister Grzegorz Tobiszowski – są dla niego zaskoczeniem. Spółka od września jest praktycznie bankrutem. Banki zgodziły się na restrukturyzację długu, jednak pozostają zobowiązania względem kontrahentów, które minister Tobiszewski szacuje na 600 mln zł. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli ekspert ds. energetyki Dawid Salamądry i Karolina Baca-Pogorzelska (energetyka24.com).
Audio
  • 16.11.16 Dawid Salamądry i Karolina Baca-Pogorzelska o przyszłości kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego.
KWK Staszic-Murcki
KWK Staszic-Murcki Foto: EASTNEWS/MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS

W spółce są cztery kopalnie. Kopalnie Wujek i Wieczorek zostaną zamknięte, a Staszic-Murcki i Wesoła-Mysłowice pozostaną czynne. Coraz częściej pojawia się pomysł, by włączyć je do Polskiej Grupy Górniczej.

Jak podkreśliła Karolina Baca-Pogorzelska, „wszyscy, także banki, zadają sobie pytanie, kiedy zapadnie ostateczna decyzja i co stanie się z Katowickim Holdingiem Węglowym”. - To musi być scenariusz, na którym wszyscy dobrze wyjdą – zaznaczyła.

- Scenariusz włączenia tych dwóch kopalń do Polskiej Grupy Górniczej jest tylko teoretycznie prosty. Katowicki Holding Węglowy jest jednoosobową spółką skarbu państwa, zaś Polska Grupa Górnicza nie jest już jednoosobową spółką skarbu państwa, ale spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa. Jej współwłaścicielami są jednak m.in. podmioty energetyczne - wyjaśniła Baca-Pogorzelska.

Dawid Salamądry zwrócił z kolei uwagę na wymiar polityczny. - Nie mówi się o tym dużo, ale jest teoria, że włączenie Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej jest tak mocno forsowane przez resort Energii dlatego, że ministerstwo nie wyrobiło się ze swoim planem przedstawienia planu ratowania Polskiej Grupy Górniczej przed Komisją Europejskiej – zauważył. – Chcą więc to przedłużyć, by odwlec ten cały proces – podsumował gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maria Szurowska.

Polskie Radio 24/pr

_________________

Data emisji: 16.11.16

Godzina emisji: 13:45

 

 

 

Komentarze1
aby dodać komentarz
tomaszczak2017-02-01 14:38 Zgłoś
zwiazki juz jasno wypowiedzialy sie w temacie tego co robi pani dziennikarz. niepotrzebne sianie lamentu
Zobacz także

Czytaj także

Restrukturyzacja w sektorze górniczym

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 14:41
Porozumienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej z wierzycielami ws. rekonstrukcji długu oraz powstanie Polskiej Grupy Górniczej to zdaniem Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, ekspert ds. górnictwa, pozytywne zjawiska w polskim górnictwie. O restrukturyzacji w sektorze górniczym mówił w Polskim Radiu 24 również Janusz Steinhoff, były wicepremier i były minister gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7 mld zł zostanie przekazane branży górniczej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 14:47
Górny limit wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa ma wynosić 7 mld zł - zakłada uchwalona w środę przez Sejm nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. O tym, na co zostanie przeznaczona ta kwota mówił gość Polskiego Radia 24 Rafał Zasuń (wysokienapiecie.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarczy Temat Dnia: wygaszanie kopalni

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 15:01
Polska Grupa Górnicza w przyszłym roku planuje przekazać dwie kolejne kopalnie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Wygaszane mają być zakłady w Gliwicach i Rudzie Śląskiej.
rozwiń zwiń