X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Górnictwo. Co dalej z kopalnią „Krupiński”?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 14:32
Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie podjęli we wtorek decyzji ws. przekazania kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, przerywając obrady do czwartku. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Rafał Zasuń, redaktor naczelny portalu „wysokienapiecie.pl” i Dawid Salamądry, dyrektor działu analiz rynku węgla w spółce Energomix.
Audio
  • 30.11.16 Górnictwo. Co dalej z kopalnią „Krupiński”?
Propozycja inwestycje w kopalnię JSWFoto: Materiały Prasowe JSW
Propozycja inwestycje w kopalnię JSWFoto: Materiały Prasowe JSW

Przeniesienie kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń było jednym z warunków wierzycieli przy wyrażaniu zgody na rekonstrukcję zadłużenia JSW. Przeciwko likwidacji kopalni protestują związkowcy.

– Błędem polskich rządów jest negocjowanie tego typu spraw ze związkami zawodowymi – komentował w Polskim Radiu 24 Rafał Zasuń. – Na przykład w górnictwie australijskim, gdzie są najlepsze kopalnie, nie dyskutuje się na temat otwarcia czy zamknięcia kopalń z przedstawicielami związków. Związki nie są kompetentne w tych dziedzinach – podkreślał publicysta.

Z kolei Dawid Salamądry wskazywał na konieczność zamknięcia „Krupińskiego”. – Minister energii, Krzysztof Tchórzewski, zaimponował mi, kiedy w październiku powiedział: „JSW albo Krupiński”. Pozostawił górnikom decyzję, czy będą walczyli o jedną kopalnię, czy będą walczyli o stabilność całej spółki – mówił analityk.

Zarząd JSW gwarantuje miejsca pracy wszystkim górnikom kopalni „Krupiński” (2,2 tys. osób). Przy alokacji ma być brane pod uwagę miejsce zamieszkania pracowników oraz to, by nie rozdzielać zgranych już ze sobą brygad. Górnicy, którzy dobrowolnie zdecydują się na odejście, będą mogli skorzystać z gwarantowanych przez rząd osłon socjalnych: urlopów górniczych lub jednorazowych odpraw pieniężnych.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu była Maria Szurowska.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/mp
_________________

Data emisji: 30.11.16

Godzina emisji: 13.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

PGG na ratunek polskiemu górnictwu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 10:25
W Katowicach podpisano umowę inwestycyjną w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej. W Debacie Poranka Karolina Baca-Pogorzelska (ekspert ds. górnictwa), Grzegorz Cydejko (dziennikarz), Witold Pustułka (portal NetTG.pl) oraz Jerzy Markowski (b. pełnomocnik rządu ds. realizacji restrukturyzacji górnictwa) zastanawiali się czy nowa spółka będzie w stanie uratować polskie górnictwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarczy Temat Dnia: wygaszanie kopalni

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 15:01
Polska Grupa Górnicza w przyszłym roku planuje przekazać dwie kolejne kopalnie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Wygaszane mają być zakłady w Gliwicach i Rudzie Śląskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 16:00
Katowicki Holding Węglowy ma gigantyczne zobowiązania, które - jak przyznał minister Grzegorz Tobiszowski – są dla niego zaskoczeniem. Spółka od września jest praktycznie bankrutem. Banki zgodziły się na restrukturyzację długu, jednak pozostają zobowiązania względem kontrahentów, które minister Tobiszewski szacuje na 600 mln zł. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli ekspert ds. energetyki Dawid Salamądry i Karolina Baca-Pogorzelska (energetyka24.com).
rozwiń zwiń