X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Optymistyczne prognozy ministerstwa dla sektora wydobywczego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:45
Ministerstwo Energii sonduje, że rok 2017 będzie wyjątkowo dobry dla całego sektora wydobycia w Polsce. O tym, czy optymizm resortu jest uzasadniony, mówił w programie Gospodarczy Temat Dnia Dawid Salamądry z Działu Analiz Rynku Węgla w spółce Energomix.
Audio
  •  15.03.17 Dawid Salamądry o prognozach dla polskiego sektora wydobycia na 2017 rok
Gliwice, Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica - Makoszowy.
Gliwice, Kopalnia Węgla Kamiennego Sośnica - Makoszowy.Foto: Piotr1952 / fotopolska.eu / wikipedia

Jak podkreślił Dawid Salamądry, do pewnego stopnia rok 2017 może być dobry dla branży wydobywczej w Polsce, ale trzeba się zastanowić czy na pewno tak dobrze będzie to wyglądało.

- Jesteśmy w tym momencie na wykończeniu połączenia Polskiej Grupy Górniczej z Katowickim Holdingiem Węglowym. To rewelacyjna sprawa biorąc pod uwagę fakt, że obie spółki mogły niedawno zatonąć – zauważył Salamądry.

Gość dodał jednak, że „Polska nie jest samotną wyspą na wielkim węglowym morzu”. - Ceny węgla w Polsce kształtują się w oparciu o ceny węgla, które pojawiają się na świecie. To, że produkujemy najwięcej węgla w Unii Europejskiej wcale nie musi oznaczać, że mamy akurat ten węgiel, którego potrzebują konkretni odbiorcy w nadmiarze. W tym momencie jest dokładnie odwrotne – wyjaśnił gość.

 Więcej w całej rozmowie.

 Gospodarzem audycji była Maria Szurowska.

 Polskie Radio 24/pr

Więcej Gospodarki w Polskim Radiu 24

_________________

Data emisji: 15.03.17

Godzina emisji: 13:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czy uda się uratować polskie górnictwo? "Nie podchodzimy do likwidacji kopalń dogmatycznie"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 14:54
- Chcemy ochronić polski rynek przed napływem węgla z zagranicy. To stworzy dodatkowe możliwości dla polskich kopalń – powiedział w Polskim Radiu 24: Grzegorz Tobiszowski - wiceminister energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój nowoczesnego górnictwa – priorytet resortu energii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 21:57
Do końca tego roku mają się zakończyć podstawowe reformy w górnictwie. Od przyszłego roku będzie ono nowoczesne – zapowiedziała premier Beata Szydło po rozmowach z szefem resortu energii Krzysztofem Tchórzewskim, w ramach tzw. przeglądu ministerstw. W Polskim Radiu 24 o priorytetach rządu, dotyczących energetyki, mówili Paweł Purski z portalu „Eastbook.eu” i Wojciech Jakóbik z „BiznesAlert.pl”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reformy w górnictwie zakończą się w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 08:00
Do końca tego roku mają zakończyć się podstawowe reformy w górnictwie. Premier Beata Szydło, po rozmowach z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, zapowiedziała, że od przyszłego roku górnictwo w naszym kraju będzie nowoczesne. O sektorze energetyki mówili w Pulsie Gospodarki Adam Ruciński (BTFG), Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) i Witold Michałek (Business Center Club).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentne kopalnie. Przyszłość polskiego górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 14:00
- Z punktu widzenia energetyki, najkorzystniej byłoby przesuwać osoby pracujące w górnictwie w branże, które są przyszłością, czyli w produkcję energii odnawialnej, paneli słonecznych, wiatraków. Rząd na razie o tym nie myśli – powiedział w programie Gospodarczy Temat Dnia Robert Tomaszewski z Polityki Insight. Gość mówił także w programie o tzw. inteligentnych kopalniach.
rozwiń zwiń