X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. "Kluczem wzrost wynagrodzeń"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:12
Wicepremier Mateusz Morawiecki jest zadowolony z tempa wdrażania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ogłosił to podczas wtorkowego posiedzenia rządu. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: prof. Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Cezary Mech, były minister finansów.
Audio
  • 30.05.17 Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju: prof. Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Cezary Mech, były minister finansów.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zdaniem byłego ministra finansów diagnoza planu Morawieckiego była trafna, ponieważ pokazuje polskie opóźnienie. - W połowie okresu funkcjonowania tej strategii musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jej założenia są realizowane – dodał polityk.

Jak podkreślił Cezary Mech dobra diagnoza to nie wszystko. – Do tej pory nie nastąpiło bowiem scalenie jej z działaniami inercyjnymi, a to nie prowadzi nas do rozwoju – powiedział były minister finansów i podkreślił, że kluczowy do tego jest wzrost wynagrodzeń.

- Zamiast pozwolić przedsiębiorcom inwestować w nowe technologie to nastawiamy się na hamowanie wzrostu wynagrodzeń i sprowadzanie imigrantów w momencie, kiedy mamy 2,5 mln Polaków pracujących za granicą – dodał ekonomista.

Jak zauważyła prof. Elżbieta Mączyńska, jeżeli gospodarka jest nastawiona na konkurowanie niskimi płacami i cenami, tak jak było w okresie transformacji, to jest skazana na neokolonialny system. - Wzrostu płac nie można traktować jednostronnie. W ten sposób należy wymusić nowe technologie, które dają możliwość obniżenia udziału płac wynagrodzeń w kosztach. Daje to możliwości kreowania nowych produkcji i pozyskiwania nowych rynków oraz zwiększania liczby zatrudnionych - dodała prezes.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 30.05.17

Godzina emisji: 14.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Przyszłość Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:10
- Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to najważniejsze dziecko wicepremiera Mateusza Morawieckiego. To opasły dokument liczący ponad 250 stron, który definiuje wszystkie te elementy polskiego życia gospodarczego, które w najbliższych latach będą najważniejsze – powiedział w programie Gospodarczy Temat Dnia Robert Tomaszewski z Polityki Insight. Gość mówił w programie także m.in. o energetyce wiatrowej w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Morawiecki jedzie na szczyt G20. „To nobilitacja”

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:23
– Zaproszenie Mateusza Morawieckiego na spotkanie G20 jest bardzo nobilitujące dla Polski – oceniała w audycji Punkt Widzenia Anna Sarzyńska, publicystka portalu „wPolityce.pl”. Wicepremier będzie rozmawiał z ministrami finansów i szefami banków centralnych państw G20 w najbliższy weekend, w niemieckim Baden-Baden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partnerstwo publiczno-prywatne ze wsparciem wicepremiera Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:01
Ministerstwo rozwoju chce, by w Polsce zawierano więcej umów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (w skrócie PPP). Dodatkowo na zlecenie Ministerstwa została opracowana szczegółowa analiza rynku PPP za okres od 2009 roku do 31 grudnia 2016 roku. Ideę partnerstwa publiczno-prywatnego przybliżał w audycji Gospodarczy temat Dnia Bartosz Korbus, dyrektor ds. Rozwoju Rynku i Strategii w Instytucie PPP, autor opracowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morawiecki: Plan Odpowiedzialnego Rozwoju to kręgosłup polityki gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:09
W Warszawie trwa VII Kongres Polska Wielki Projekt. W tym roku odbywa się pod hasłem „Wolność - polski projekt dla Europy”. Drugi dzień jest poświęcony przede wszystkim kwestiom gospodarczym. Spotkanie polityków i ekspertów otworzył dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Kongres relacjonuje korespondentka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
rozwiń zwiń