X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sankcje UE wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 22:20
Konflikt ukraińsko-rosyjski wywołuje niepokój nie tylko w Kijowie, ale także w Brukseli i Waszyngtonie. W związku z sytuacją na Ukrainie, Zachód nałożył sankcje na niektórych rosyjskich urzędników. Decyzje o kolejnych represji wydają się być kwestią czasu.
Audio
  • 20.03.2014 Dr Kazimierz Wóycicki: „Argumenty wskazujące na to, że Krym w większości zamieszkują Rosjanie, są niepoważne (…)”
Sankcje UE wobec Rosji
Foto: flickr/World Economic Forum

Angela Merkel przed dzisiejszym szczytem Unii Europejskiej zapewniła, że przywódcy europejscy zgodzą się na wprowadzenie kolejnych sankcji względem Mokwy. Tymczasem minister spraw zagranicznych Rosji – Siergiej Ławrow – stwierdził, że proces aneksji Krymu do Rosji zakończy się jeszcze w tym tygodniu.

- Argumenty wskazujące na to, że Krym w większości zamieszkują Rosjanie, są niepoważne. To tak, jakby przyłączyć do Niemiec część województwa opolskiego. Mieszkańcy Krymu są mniejszością rosyjską mieszkającą na terenie Ukrainy. Cały porządek światowy zawaliłby się, gdybyśmy regulowali granice według mniejszości – powiedział w PR24 dr Kazimierz Wóycicki, Studium Europy Wschodniej UW.

Skuteczność sankcji

Wielu ekspertów mówi o tym, że dotychczasowe sankcje nałożone przez Zachód na Rosję są nieskuteczne. Jednocześnie wskazuje się na to, że Władimir Putin wygrywa w starciu z Unią Europejską i Zachodem.

- Dziwi mnie histeria mediów w tej kwestii. Jeśli przyjrzymy się rozsądnym opiniom, Rosja ponosi obecnie porażkę. Jeszcze pół roku temu Władimir Putin w rozmaity sposób mógł kontrolować Ukrainę. Teraz nie ma tak antyrosyjskiego kraju jak Ukraina. Dodatkowo, Kijów zaprasza NATO na swoje terytorium. Kiedyś było to nie do pomyślenia – ocenił Gość PR24.

Ukraiński nacjonalizm a rosyjska propaganda

Rosyjskie media i tamtejsi politycy mówią o nasilającym się nacjonalizmie na Ukrainie. Przeciwstawne przekazy medialne wprowadzają chaos informacyjny odnośnie nastrojów panujących za naszą wschodnią granicą.

- Akcent historyczny, którym kieruje się Rosja, można odnieść do czasów II Wojny Światowej. Wtedy – wobec Litwy, Łotwy i Estonii – wykorzystywano fakt, że w tych krajach istnieje duża mniejszość rosyjska. Do tej pory próbuje się tam narzucać jedyną, słuszną – rosyjską – wizję świata. Podobnie jest z Ukrainą. Straszenie „banderowcami” nie jest nową koncepcją – zauważył Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce.

PR24/MP

20.03.14

Zobacz więcej na temat: polityka Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także