X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraina: konsolidacja państwa

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 14:05
Trwający od wielu miesięcy kryzys na Ukrainie doprowadził do obalenia prezydenta, utraty części terytorium i destabilizacji kraju. Czy ten burzliwy okres doprowadzi do wzmocnienia, czy upadku państwa?
Audio
  • 22.04.14 dr Kazimierz Wóycicki: „Rosja nie może być imperium, bo jej na to nie stać”
Ukraina: konsolidacja państwa
Foto: flickr/Tolerance Club Chisinau

Władimir Putin deklaruje, że jego celem nie jest zagarnięcie obcego terytorium i zależy mu na ustabilizowaniu sytuacji na Ukrainie. Chociaż można wątpić w dobre intencje prezydenta Federacji Rosyjskiej, to szanse na podjęcie przez niego zdecydowanych kroków są coraz mniejsze. Sytuacja gospodarcza w Rosji i sprzeciw całego świata stopniowo ograniczają mu swobodę działania.

- Putin to KGB-ista, który działa od prowokacji do prowokacji. Wydaje się, że teraz bardzo poważnie spotkał się ze stanowczą reakcją całego świata. Jest nadal groźny i ma nadal możliwość działania, ale wydaje się, że w tej chwili ma on je bardzo ograniczone. Wielu uważa, że Putin utrzyma się jeszcze tylko 2-3 lata, ponieważ sankcje oraz spadki cen ropy i gazu spowodują poważne trudności – powiedział w PR24 dr Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Czas działa na niekorzyść Putina

Ugoda w Genewie dała nadzieję na zakończenie konfliktów na wschodzie Ukrainy. Choć wielu komentatorów ocenia, że wypracowane porozumienie jest niewystarczające i niejasne, zachód oczekuje, że doprowadzi ono do wyprowadzenia z terenu Ukrainy prowokatorów rosyjskich.

- Część opinii publicznej jest zniecierpliwiona, że rząd w Kijowie nie działa bardziej zdecydowanie. Ale ten czas nie działa na korzyść Rosji, a wręcz odwrotnie. Ujawniane są kolejne informacje mówiące, kim są właściwie ci separatyści. Ten brud wychodzi teraz na powierzchnię, widać jak od lat Putin dezorganizował Ukrainę – stwierdził dr Kazimierz Wóycicki.

Działania separatystów są dowodem na to, że Ukraina jest państwem niejednorodnym. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy Ukraińcy udowodnili, że są narodem silnym i zasługują na suwerenność i poszanowanie terytorium ich kraju.

- Ukraińcy to wielki naród o wspaniałej, długiej tradycji. Pod wieloma względami znacznie bardziej zbliżony do kultury polskiej, niż rosyjskiej. My wiemy o tym za mało. Ukraina jest ukraińska i dała na to ostatnio wspaniałe dowody – podkreślił Gość PR24.

PR24/Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także