X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Henning-Kloska: Nie poznaliśmy planu B ministerstwa finansów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 17:05
Minister finansów Paweł Szałamacha komentował we wtorek wstępną, negatywną ocenę Komisji Europejskiej ws. podatku handlowego, który od 1 września obowiązuje w Polsce. Gościem Rozmowy Parlamentarnej była Paulina Henning-Kloska (Nowoczesna).
Audio
  • 20.09.16 Paulina Hening-Kloska o podatku handlowym: „Z góry mówiliśmy, że największym problemem ustawy jest to, że będzie zakwestionowana przez KE. Widzieliśmy jak było w przypadku Węgier”.
Paulina Hening-Kloska, foto: wikipedia.com
Paulina Hening-Kloska, foto: wikipedia.com

Ministerstwo poinformowało, że będzie kolejna ustawa o podatku handlowym, że podatek w obecnym kształcie zostanie zawieszony i że będzie korekta budżetu. Jednocześnie Paweł Szałamacha zapowiedział, że wszystkie wydatki zapisane w budżecie będą dochowane.

W ocenie Pauliny Henning-Kloski, nie poznaliśmy planu B ministerstwa finansów. – Mieliśmy go poznać, ale minister wyszedł i nie powiedział niczego, czego nie wiedzielibyśmy wczoraj - podkreśliła.

Posłanka Nowoczesnej dodała, że rząd zachował się przy tej ustawie skrajnie nieodpowiedzialnie już w trakcie procesu legislacyjnego. - Z góry mówiliśmy, że największym problemem ustawy jest to, że będzie zakwestionowana przez KE, bo widzieliśmy jak było w przypadku Węgier - zauważyła.

Henning-Kloska dodała też, że rząd ma obecnie do wyboru trzy drogi. – Rząd może wprowadzić podatek liniowy, który obejmie wszystkich handlowców, może też się z tego wycofać lub poszukać innego podatku, który tę dziurę zaklei. Słyszymy o różnych propozycjach jak dyrektywa wodna czy podatek od cukru, ale to podatki wyciągane przez rząd Beaty Szydło z kieszeni Polaków – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Ewa Wasążnik.

Polskie Radio 24/pr/pj

_________________ 

Data emisji: 20.09.16

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wchodzi w życie podatek handlowy. „Życie zweryfikuje jego szczelność”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 09:00
1 września wchodzi w życie Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej. Podatek handlowy nie obejmie małych sklepów, ale pojawiają się już informacje, że duże sieci, by go nie płacić, podzielą się na mniejsze spółki. O sprawie rozmawiali w Pulsie Gospodarki ekonomista Marek Zuber, Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP) i Adam Czerniak (SGH).
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE kwestionuje podatek handlowy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:48
Komisja Europejska zakwestionuje podatek handlowy w naszym kraju. Polskie Radio nieoficjalnie dowiedziało się, że dokumentacja Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji jest już przygotowana. O skutkach tej decyzji rozmawiali w Pulsie Gospodarki Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński), Marek Kłoczko (Krajowa Izba Gospodarcza) i Rafał Sadoch (Dom Maklerski mBank).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kozłowski (Kukiz’15) o Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 16:49
Komisja Europejska zakwestionowała wprowadzony w Polsce podatek handlowy. – Po tej informacji nasunęła mi się refleksja, jako posłowi Rzeczpospolitej, czy Sejm, zgodnie z konstytucją, jest władzą ustawodawczą i czy mamy suwerenność – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz’15. 
rozwiń zwiń