X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stołeczna prokuratura: 136 podejrzanych ws. SKOK Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:45
W prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga śledztwach dotyczących SKOK Wołomin zarzuty przedstawiono dotychczas 136 osobom. Są to zarzuty oszustw kredytowych, prania brudnych pieniędzy, fałszowania dokumentów kredytowych, a także sprzeniewierzenia znacznych środków. O śledztwie mówił gość Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
Audio
  • 7.11.17 Piotr Nisztor: osoby, które zarządzały Skokiem Wołomin to były osoby publiczne, z każdej strony sceny politycznej
Piotra Nisztor
Piotra NisztorFoto: PR24

Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w SKOK Wołomin zostało wszczęte w 2011 w Warszawie na podstawie ponad 80 zawiadomień o nieprawidłowościach zgłoszonych do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Dwa lata później w Gorzowie Wlkp. ruszyło postępowanie dotyczące pierwotnie wyłudzania kredytów z banku PKO BP, w którym pojawił się wątek ogromnych wyłudzeń kredytów na szkodę Kasy z Wołomina.

Zdaniem Piotra Nisztora to jedna z największych gospodarczych afer. - Nieoficjalnie mówi się nawet o 5 mld zł, które mogły być wyprowadzone ze Skoku Wołomin poprzez fikcyjne kredyty, wyłudzane na tzw. „słupy”. Mówi się również o przepraniu brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstw jak nielegalny hazard czy oszustwa vatowskie – powiedział dziennikarz.

Jednym z głównych podejrzanych w sprawie jest b. oficer Wojskowych Służb Informacyjnych Piotr P., który zasiadał w Radzie Nadzorczej SKOK Wołomin i - według prokuratury - był "głównym pomysłodawcą i koordynatorem grupy przestępczej".

- To właśnie Piotr P. miał wpaść na pomysł, jak wykorzystać SKOK Wołomin do wyłudzania gigantycznych pieniędzy – tłumaczył Nisztor. - Nie jest on jednak jedyną osobą, która ma swój rodowód w WSI, zaangażowanych w ten proceder. Znajdują się nazwiska kilku innych pułkowników WSI, to są bardzo znane nazwiska, które brały też udział w innych aferach. Ponadto znaleźć można wielu innych prawników czy biznesmenów – zaznaczył gość audycji.

Piotrowi P. przedstawiono do końca sierpnia 679 zarzutów oszustwa na łączną kwotę ponad 1 mld 353 mln zł z tytułu wyłudzonych pożyczek i kredytów. Prokuratorzy ogłosili mu ponadto 87 zarzutów dotyczących prania brudnych pieniędzy. Natomiast prezesowi zarządu SKOK w Wołominie Mariuszowi G. przedstawiono m.in. 539 zarzutów w zakresie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem na łączną kwotę ponad 660 mln zł.

Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski

Polskie Radio 24/PAP/kawa

_____________________

Data emisji: 7.11.17

Godzina emisji: 13.35

 

 

Zobacz więcej na temat: SKOK Wołomin Piotr Nisztor
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także