Joanna Lichocka (PiS) o przesłuchaniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 08:38
– Z tych zeznań wynikło kilka rzeczy, m.in. nienawiść Donalda Tuska do Lecha Kaczyńskiego. Donald Tusk ciągle walczy z Lechem Kaczyńskim – powiedziała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a także członkini Rady Mediów Narodowych, w Polskim Radiu 24 odniosła się m.in. do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera.
Audio
  • 24.04.18 Joanna Lichocka (PiS) o przesłuchaniu Donalda Tuska

Szef Rady Europejskiej zeznawał w charakterze świadka przed warszawskim sądem okręgowym w procesie Tomasza Arabskiego. Sprawa dotyczy katastrofy samolotu rządowego 10 kwietnia 2010 roku.

W ocenie Joanny Lichockiej, zeznania Donalda Tuska przypominały przesłuchania świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold i komisją weryfikacyjną. – To było: „nie wiem”, „nie pamiętam”, nie interesowałem się”. Donald Tusk nic nie wiedział. Nie wiedział nawet, że było rozdzielenie wizyt. Twierdził, że nikt nigdy nie planował wspólnej wizyty w Katyniu. To kłamstwo wstrząsnęło mną chyba najmocniej – mówiła posłanka PiS, podkreślając, że w pierwotnych planach ówczesny premier i prezydent mieli razem udać się do Katynia. – 10 kwietnia miały się odbyć główne uroczystości, wtedy politycy mieli razem oddać hołd tym, którzy zostali zamordowani w Katyniu – dodawała.

– Donald Tusk podjął grę z Władimirem Putinem przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, żeby storpedować wspólne uroczystości. Na żądanie Kremla rozdzielił te wizyty. To było w sposób oczywisty godzące w polskie interesy, w polską rację stanu – pointowała Joanna Lichocka.

Więcej – m.in. o zawiadomieniu posła PiS Krzysztofa Czabańskiego do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez działaczy PO poprzez umieszczenie na billboardzie nieprawdziwych informacji dotyczących otrzymanych przez niego premii – w całej audycji.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 24.04.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o sporze wokół katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 09:51
– Ta sprawa będzie nas dzielić jeszcze długo – oceniał w Debacie Poranka Grzegorz Łaguna z Superstacji. 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Warszawie odsłonięty zostanie pomnik poświęcony ofiarom prezydenckiego samolotu z 2010 roku. Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarz publicystki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:35
Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że stawi się w poniedziałek na przesłuchaniu w prokuraturze w Polsce. Został wezwany w charakterze świadka w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu: „Sąd wzywa mnie na świadka, więc jak każdy obywatel mam obowiązek się stawić”. O przesłuchaniu Donalda Tuska mówiła w audycji Gorący Temat Eliza Olczyk z „Wprost”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk przed sądem. Całe przesłuchanie w procesie Tomasza Arabskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Część jawną rozprawy transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tusk uprawiał postpolitykę. Nikt nie ponosił za nic odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 21:00
- Donald Tusk uprawiał postpolitykę. Zgodnie z jego podejściem, od gospodarki są ekonomiści, od administracji jest służba cywilna, a od demografii - demografowie. W rezultacie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność się rozmywa – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera w warszawskim sądzie okręgowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Jest wiele dowodów na to, że to Kancelaria Premiera organizowała lot 10 kwietnia”

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 08:36
Mecenas Stefan Hambura, zapowiedział w Polskim Radiu 24, że latem powinien zakończyć się proces sądowy w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyńsku 10 kwietnia 2010. Adwokat, który jest jednym z pełnomocników oskarżycieli prywatnych w procesie b. szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i czterech innych osób, powiedział, że kluczowy materiał dowodowy został już zebrany.
rozwiń zwiń