X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Lichocka (PiS) o przesłuchaniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 08:38
– Z tych zeznań wynikło kilka rzeczy, m.in. nienawiść Donalda Tuska do Lecha Kaczyńskiego. Donald Tusk ciągle walczy z Lechem Kaczyńskim – powiedziała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a także członkini Rady Mediów Narodowych, w Polskim Radiu 24 odniosła się m.in. do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera.
Audio
  • 24.04.18 Joanna Lichocka (PiS) o przesłuchaniu Donalda Tuska

Szef Rady Europejskiej zeznawał w charakterze świadka przed warszawskim sądem okręgowym w procesie Tomasza Arabskiego. Sprawa dotyczy katastrofy samolotu rządowego 10 kwietnia 2010 roku.

W ocenie Joanny Lichockiej, zeznania Donalda Tuska przypominały przesłuchania świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold i komisją weryfikacyjną. – To było: „nie wiem”, „nie pamiętam”, nie interesowałem się”. Donald Tusk nic nie wiedział. Nie wiedział nawet, że było rozdzielenie wizyt. Twierdził, że nikt nigdy nie planował wspólnej wizyty w Katyniu. To kłamstwo wstrząsnęło mną chyba najmocniej – mówiła posłanka PiS, podkreślając, że w pierwotnych planach ówczesny premier i prezydent mieli razem udać się do Katynia. – 10 kwietnia miały się odbyć główne uroczystości, wtedy politycy mieli razem oddać hołd tym, którzy zostali zamordowani w Katyniu – dodawała.

– Donald Tusk podjął grę z Władimirem Putinem przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, żeby storpedować wspólne uroczystości. Na żądanie Kremla rozdzielił te wizyty. To było w sposób oczywisty godzące w polskie interesy, w polską rację stanu – pointowała Joanna Lichocka.

Więcej – m.in. o zawiadomieniu posła PiS Krzysztofa Czabańskiego do prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez działaczy PO poprzez umieszczenie na billboardzie nieprawdziwych informacji dotyczących otrzymanych przez niego premii – w całej audycji.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 24.04.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Debata Poranka: Publicyści o sporze wokół katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 09:51
– Ta sprawa będzie nas dzielić jeszcze długo – oceniał w Debacie Poranka Grzegorz Łaguna z Superstacji. 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Warszawie odsłonięty zostanie pomnik poświęcony ofiarom prezydenckiego samolotu z 2010 roku. Gościem Polskiego Radia 24 był również Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przesłuchanie Donalda Tuska. Komentarz publicystki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:35
Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zapowiedział, że stawi się w poniedziałek na przesłuchaniu w prokuraturze w Polsce. Został wezwany w charakterze świadka w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami w Strasburgu: „Sąd wzywa mnie na świadka, więc jak każdy obywatel mam obowiązek się stawić”. O przesłuchaniu Donalda Tuska mówiła w audycji Gorący Temat Eliza Olczyk z „Wprost”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk przed sądem. Całe przesłuchanie w procesie Tomasza Arabskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Część jawną rozprawy transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tusk uprawiał postpolitykę. Nikt nie ponosił za nic odpowiedzialności"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 21:00
- Donald Tusk uprawiał postpolitykę. Zgodnie z jego podejściem, od gospodarki są ekonomiści, od administracji jest służba cywilna, a od demografii - demografowie. W rezultacie nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności. Odpowiedzialność się rozmywa – powiedział w audycji Północ Południe Agaton Koziński z Polski The Times. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowego przesłuchania byłego premiera w warszawskim sądzie okręgowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Jest wiele dowodów na to, że to Kancelaria Premiera organizowała lot 10 kwietnia”

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 08:36
Mecenas Stefan Hambura, zapowiedział w Polskim Radiu 24, że latem powinien zakończyć się proces sądowy w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyńsku 10 kwietnia 2010. Adwokat, który jest jednym z pełnomocników oskarżycieli prywatnych w procesie b. szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i czterech innych osób, powiedział, że kluczowy materiał dowodowy został już zebrany.
rozwiń zwiń